Dziewięcioletnia Nowenna (O tryumf cywilizacji życia i miłości)

9-letnia Nowenna
o tryumf cywilizacji życia i miłości

Nowenna jest kontynuacją rocznej modlitwy Apostolatu Różańca Świętego Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, rozpoczętej 12 XII 2018 r. Trwa od 12 XII 2019 do 12 XII 2028 r.

Intencja Nowenny: o odnowę i ochronę wiary w Polsce i Meksyku, w intencji rodzin, kapłanów i Kościoła świętego oraz o tryumf Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe nad cywilizacją śmierci.

Nowennie patronuje św. Maksymilian Kolbe - męczennik obozu zagłady w Auschwitz oraz Męczennicy obojga narodów - polskiego i meksykańskiego


Sposób odmawiania Nowenny

Należy

  1. codziennie odmówić jedną część Różańca świętego z rozważaniami (zob. Modlitwy Dziewięcioletniej Nowenny)
  2. ofiarować modlitwy, cierpienia, Msze święte i adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach Nowenny.

Modlitwy Dziewięcioletniej Nowenny

Rozważania różańcowe

Różaniec Dziewięcioletniej Nowenny

Modlitwa o przemianę świata

Święty Janie Pawle II, który uczyłeś nas cywilizacji miłości i pragnąłeś, aby miłość pełna miłosierdzia otwierała ludzkie serca, budowała rodziny i cały współczesny świat. Niech twoje wstawiennictwo budzi w nas pragnienie, aby wypełniać zasady cywilizacji miłości, które nam dałeś. Pomagaj nam zawszebronić godności osoby, nie dopuszczając, by rzeczy były ważniejsze niż człowiek. Ucz nas i pomagaj, byśmy prawo moralne stawiali wyżej niż technikę, choćby najbardziej rozwiniętą. Chcemy zawsze pamiętać, że "być" znaczy więcej niż "mieć". Otocz nasze myśli, serca i działania swoją modlitwą, abyśmy pamiętali, że miłosierdzie jest przedłużeniem i warunkiem sprawiedliwości. Prosimy Cię, ucz nas ufności w opiekę Matki Bożej, Matki pięknej miłości. Pomagaj nam żyć Twymi słowami: "Cały Twój". Szczególnie polecamy Ci osoby i sprawy, które potrzebują uzdrowienia, oczyszczenia, wsparcia i ratunku. Amen.

Modlitwa do Najświętszej Dziewicy Maryi w potrzebie

Pomnij...


Oprac. MARYJNI.PL

Źródło:

  • Dziewięcioletnia nowenna różańcowa i eucharystyczna 12.12.2019 rok - 12.12.2028 rok - rozaniec-guadalupe.pl