MARYJNI | Modlitwy, modlitwy, modlitwy...

+ Maryja!

Zaczęło się od litanii... Sądziliśmy, że znajdziemy piękne litanie i zamieścimy je w dziale modlitw, w ten sposób wzbogacając pobożność maryjną. Ale szybko okazało się, że wcale to nie jest takie proste. Szukając jednej litanii i jej poprawnych wersji, napotykaliśmy na kilka kolejnych, podobnych lub całkiem nowych. Zresztą prawie każda musi być przejrzana, w niektórych miejscach poprawiona lub porównana z oryginalną wersją w obcym języku.

To "mrówcza" praca, ale po kilku miesiącach widać pierwsze efekty. Na stronach MARYJNI.PL znajdziemy już zamieszczonych i opracowanych juz blisko sto litanii, podzielonych na kilka kategorii:

Litania loretańska
Do Matki Bożej Bolesnej
Do Matki Bożej Różańcowej
Do Maryi Matki Nadziei
Do Niepokalanej
Do Serca Maryi
Litanie miejsc kultu
Litanie okazjonalne
Litanie świąteczne
Litanie zawierzenia
Związane ze świętymi

Poza nimi, wzbogacane są również inne działy modlitw maryjnych:

Nabożeństwa maryjne - adoracje, rozważania drogi krzyżowej, Różańca świętego, Godzinki, Koronki, celebracje...
Modlitwy maryjne - tradycyjne i znane, ułożone przez świętych, papieży, kapłanów, ludzi świeckich i inne znalezione w różnych modlitewnikach i na stronach internetowych.
Nowenny maryjne
Modlitwy różne.

A w tym wszystkim ciągle coś nas zaskakuje tak, że czasem musimy przebudować całą strukturę katalogów, dodać nowe lub lepiej pogrupować modlitwy, by ułatwić ich znalezienie.

Tak więc ciągle jesteśmy w drodze..., i to na jej początku, bo w plikach roboczych czekają już tysiące modlitw, wyrażających całe bogactwo pobożności Maryjnej.

Jeśli masz jakieś uwagi, spostrzeżenia, porady, a może znasz modlitwy czy nabożeństwa, których na stronach MARYJNI.PL nie znalazłeś, to napisz, przyczyń się do budowania tego niesamowitego w MARYJNEGO DUCHA portalu, czy to poprzez Kontakt, czy też pisząc na adres e-mail: modlitwy@maryjni.pl

Zespół MARYJNI.PL