Serce Matki
Autor: Teresa
Data: 17.06.2023

Serce Matki

W Twoim Sercu, o Niepokalana, mogę zatopić całą siebie, wszystkie moje troski, wiele tych duchowych ideałów, do których tak bardzo nie dorastam, bo wiem, że Ty mnie rozumiesz. Ty jedynie jesteś Tą, której mogę powiedzieć wszystko, i wiem, że Ty mnie nie odrzucisz. Dobrze jest mieć taką Mamę, jak Ty, tak bardzo kochającą, "z sercem na dłoni".

Maryja patrzy na mnie z czułością i wielką miłością, po prostu wiem, że Ona mnie kocha, jak nikt inny. Będąc zjednoczoną ze swoim Synem, może zanosić Mu moje zmartwienia i obdarzyć mnie łaskami, które ukoją moje rozdarte serce. Zaniosę do Niej dziś taką modlitwę:

Serce Maryi, Bożej Rodzicielki, Matki naszej, Serce najbardziej podobne do Serca Jezusowego, zawsze współczujące naszym nieszczęściom, roztapiaj lód naszych serc i przemieniaj je na podobieństwo Serca Jezusowego.

Bądź drogą prowadzącą do Jezusa, bądź Pośredniczką wszystkich łask, niezbędnych dla naszego zbawienia. Bądź nam pomocą w potrzebie, pociechą w utrapieniu, mocą w pokuszeniu, schronieniem w prześladowaniu, pomocą w niebezpieczeństwach. Najbardziej zaś w ostatniej walce naszego życia, w chwili śmierci.

Jak wielka jest słodycz Serca Twojego, o Matko, i moc Twoja w łączności z Sercem Jezusa. Otwórz nam w samym źródle miłosierdzia bezpieczne schronienie, abyśmy i my mogli kiedyś razem z Tobą w raju wielbić Serce Jezusa, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Komentarze

Dodaj komentarz

Captcha image