konsekracja św. Józef
Maryja i Józef
Łukasz N Autor: Łukasz N
Data: 23.03.2023

Maryja i Józef

Wszystko w naszym życiu jest po coś.

Choć się nie znamy to jesteśmy jednym Mistycznym Ciałem Chrystusa.

Tak też było w przypadku Maryi i Józefa.

Jestem w trakcie 33 dni konsekracji do św. Józefa , aby św Józef stał się moim duchowym ojcem , oraz pomógł mi pokochać Jezusa i Maryję jak on ich kocha. Jest książka świetnie wydana o tym tytule: "Konsekracja św. Józefowi". Cuda naszego duchowego ojca - ks. Donald H.Calloway. Jest podobnie sformułowana na wzór 33 dni zawierzenia Jezusowi przez Maryję. Zapytasz, po co kolejna konsekracja?

Warto, nie zdradzę szczegółów tej książki, bo zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.

Przytoczę kilka argumentów, które mnie przekonały:

  • Józef na ziemi był najbardziej wsłuchany w Boga po Maryi, jest "Abrahamem Nowego Testamentu", ojcem wszystkich, których powierzył mu Bóg Ojciec.
  • Najdoskonalej kochał Maryję i Jezusa, mogąc ich adorować co dzień.
  • Wiele dusz, po śmierci, będzie żałować, że nie uciekali się do Józefa, bo takie on ma przywileje.
  • Dla Józefa Bóg stworzył osobną kategorię świętości.

Wszystko można znaleźć w tej książce, potwierdzone fragmentami Pisma Świętego oraz świadectwami różnych świętych, którzy uciekali się do Józefa.

Nieprawdą jest że św. Józef był stary tu, na ziemi; starsi ludzie nie wędrują 130 km co roku - tyle wynosi odległość z Nazaretu do Jerozolimy, bo każdy co roku musiał tam być, by pokazać się Panu.

Nieprawdą jest że św. Józef nie wiedział, co ma robić, gdy Maryja wyznała, że jest brzemienną. On był tak mądry i uduchowiony, że poczuł się niegodny, by być Jej mężem, taki blask Boży bił od Maryi.

Wiele innych ciekawych wzmianek można tam znaleźć w tej książce z życia Józefa i Maryi. Zdradzę dwie... Resztę trzeba odkryć samemu.

Ślub Józefa i Maryi odbył się 23 stycznia.

Oraz domek Józefa i Maryi przetrwał do dziś i został przeniesiony przez 7 aniołów z Nazaretu do Loreto we Włoszech - i jest tam do dziś.

Życzę każdemu owocnej lektury i opieki naszego duchowego ojca, św. Józefa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Captcha image