Modlitwa o uzdrowienie Prawda Świadectwo wstawiennictwo
Królowa Różańca świętego (Nowenna Pompejańska)
Edyta Maria Autor: Edyta Maria
Data: 30.09.2022

Królowa Różańca świętego (Nowenna Pompejańska)

Nowenna Pompejańska nazywana jest modlitwą "nie do odparcia". Za jej pomocą wypraszamy u Najświętszej Maryi Panny łaski, które - mogłoby się wydawać - są niemożliwe do spełnienia. Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto przez kolejne 54 dni będzie odmawiał 15 części Różańca, ten otrzyma łaskę, o którą prosi, jeśli będzie to zgodne z wolą Jej Syna, Jezusa Chrystusa, a naszego Pana.

Wyraz "nowenna" pochodzi od łac. novem - dziewięć i odnosi się do nabożeństwa zwykle trwającego dziewięć dni. Decydując się na odmawianie nowenny pompejańskiej, deklarujemy, że odmówimy:

3 nowenny błagalne (3 x 9 dni = 27 dni)
3 nowenny dziękczynne (3 x 9 dni = 27 dni).

Nowenna Pompejańska trwa więc 54 dni. Codziennie będziemy odmawiać cały różaniec, tzn. trzy jego części - radosną, bolesną i chwalebną. Tajemnice światła, dodane zostały jako czwarta część Różańca przez św. Jana Pawła II, nie są obowiązkowe przy odmawianiu nowenny pompejańskiej.

Przez wszystkie dni Nowenny Pompejańskiej modlimy się w jednej, codziennie tej samej, jasno sprecyzowanej intencji. Ja na przykład odmawiałam tak: ''Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca św., oraz w następującej intencji (i tu podajesz swoją prośbę)... Ja miałam zapisaną. I specjalny jest do tej nowenny obrazek z grafikiem, w którym krzyżykami odhaczam odmówione tajemnice i modlitwy. Ja odmawiałam na spokojnie rano przed południem i tajemnice bolesne zawsze w pozycji klęczącej, natomiast pozostałe i na siedząco i na stojąco. Ważne, żeby Tobie było wygodnie, ponieważ ten ponad 2 godzinny czas poświęcony jest wyłącznie Matce Bożej Pompejańskiej.

Różaniec powinien być odmawiany w pełnym skupieniu. Ale, gdy ktoś lub coś przeszkodzi Ci w ciągu dnia w odmawianiu, to po prostu wróć do odmawiania w miejscu, w którym Ci przerwano, nie od nowa. Ważne, żeby odmówić zawsze całość danego dnia.

Każda moja Nowenna Pompejańska kończyła się otrzymanymi od Matki Bożej Pompejańskiej potrzebnymi mi lub dla osoby, za którą się modliłam, łaskami. W ciągu jednego roku odmawiam, w zależności od próśb, 3 takie nowenny. A w październiku, miesiącu Różańca św., warto ją zacząć odmawiać.

Po więcej informacji zapraszam na stronę https://pompejanska.rosemaria.pl

Z darem modlitwy
Edyta Maria

Komentarze

Dodaj komentarz

Captcha image