"Jeśli Polska będzie posłuszna"
Łukasz N Autor: Łukasz N
Data: 23.09.2022

"Jeśli Polska będzie posłuszna"

"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości.

Dzienniczek, 1733

Mocne słowa: Posłuszeństwo i wola Boża.

Posłuszeństwo wobec czego? Patrząc przez pryzmat Maryi i duchowości Maryjnej, orędzia dane w Fatimie, do Polski odnoszą się szczególnie. Dlaczego tak myślę. Od wieków Maryja objawia się w Polsce, wiele w Polsce jest Jej sanktuariów. Lecz tu nie o taką Maryjność chodzi. Jedno z orędzi mówi: Jezus pragnie, abym była, bardziej znana i kochana. Abyśmy w pierwsze soboty miesiąca wynagradzali za bluźnierstwa skierowane przeciwko Matce Bożej. Od kilku lat obserwuję, że prawie każda parafia spełnia tę prośbę. W Polsce widać taką właśnie Maryjność, lecz to za mało. Od kilku lat obserwuję także, że dużo ludzi wybiera 33 dni zawierzenia Jezusowi przez Maryję. Oddając w ten sposób, oddają się cali z duszą i ciałem oraz wolną wolą Jezusowi, idąc do szkoły Maryi. Analizując litanię loretańską, Maryja jest:

Skarbniczką Łask,

Królową Apostołów,

Królową proroków i tak dalej.

Kogo nazywa się królową?

Oczywiście oblubienicę samego Boga, a dlaczego Bóg wybrał akurat Maryję?

Bo miał taki zamysł, bo doskonale przygotował Ją na urodzenie Boga-Człowieka i wychowanie. Sam Jezus oddał wszystkich ludzi Maryi jako swój testament na Krzyżu. Czyli sam Bóg i Jezus wiedzieli, że Maryja wypełni tę misję najdoskonalej ze wszystkich stworzeń. A ludzie co? Część wypiera i bagatelizuje Maryję, obraża, wyśmiewa. Mała garstka ludzi naprawdę Ją szanuje i poważa. Zresztą św. Ludwik pisze o tym w Trakcie o prawdziwym nabożeństwie. Bóg i Jezus wskazali, kogo mamy słuchać i podążać za Maryją i nie ma co tego umniejszać oraz bagatelizować. Oczywiście, to wiedzą prawdziwe dzieci Niewiasty, przepowiedziane przez samego Boga w Księdze Rodzaju Pisma Świętego. Wiedzą też o tym dzieci węża, które atakują i niszczą dzieci Niewiasty. Czyli ta wojna trwa od początku świata do teraz, tylko inaczej jest kształtowana, ale trwa po dzień dzisiejszy.

"Szczególnie umiłowałem"? Tylko sam Jezus wie, dlaczego akurat Polskę umiłował. Jeśli kogoś się miłuje, to robi się dla niego wszystko, dba, wychowuje, też doświadcza dla większej świętości. Trzeba to tylko połączyć: miłowanie i posłuszeństwo - i wypełnimy wolę Bożą.

Pomimo tych wszystkich zawirowań w Polsce i na świecie, da się zauważyć wielki rozkwit Maryjności w Polsce.

" Z dawna Polski Tyś Królową,
MARYJO..."

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Captcha image