Wiadomości

10 październik 2010

Rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

1 komentarz · 9210 czytań ·Drukuj

Kanonizacji dokonał papież Jan Paweł II. Kanonizacja św. Maksymiliana miała też szczególny charakter ze względu na toczoną już wcześniej dyskusję na tem męczeństwa św. Maksymiliana.

Poddawano w wątpliwość czy czyn heroiczny jakiego dokonał św. Maksymilian można zakwylifikować jako męczeństwo w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Papież Jan Paweł II ostatecznie zadecydował aby czcić św. Maksymiliana jako męczennika, tłumacząc że św. Maksymilian jest w najwyższym stopniu męczennikiem ponieważ przez oddanie życia za drugiego człowieka naśladował Chrystusa Króła Męczenników, który oddał życie za nas wszystkich.

O takich jak św. Maksymilian mówi Chrystus: "Nie ma większej miłości od tej gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich".

Prośba o wyniesienie na ołtarze św. Maksymiliana jako męczennika zjednoczyła również biskupów polskich i niemieckich.

Podczas kanonizacji obecny był na placu św. Piotra Franciszek Gajowniczek, więzień Auschwitz ocalony przez św. Maksymiliana.

Komentarze

140#1 | Marco dnia 10 październik 2010 20:27:00
Tak Jan Paweł II miał rację gdyż św. Maksymilian Maria Kolbe w doskonały aż do heroizmu sposób upodobnił swe życie do życia swego Mistrza Jezusa Chrystusa. Słowa wypowiadane przez siebie wprowadzał w czyn i swym świadectwem je potwierdzał. A powiedział,że : "więci nic innego nie robili, jak tylko odtwarzali życie Pana Jezusa. Im kto więcej odzwierciedli w sobie obraz Zbawiciela, ten tym więcej się uświęci". Pokój i dobro wszystkim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Oczywiście, że można połączyć "życiowe" tematy i tematy o Maryi, ale to trzeba umieć, a niejeden ksiądz nie potrafi. I co do Pana Piotra, skoro Pan uważa, że młodzież nie potrafi podstawowych modlitw, może miał Pan taki przypadek, że dwóch uczniów nie potrafiło lub miało problemy z tym - i od tego momentu wrzuceni są wszyscy do jednego worka. Nie ładnie, nie ładnie.
Teresa_91 · 11-05-2010 14:54