Wiadomości

19 czerwiec 2014

Wspaniały prezent na Boże Ciało od Matki Bożej Częstochowskiej

0 komentarzy · 10787 czytań ·Drukuj
Wspaniały prezent na Boże Ciało od Matki Bożej Częstochowskiej

Boże Ciało w tym roku będzie wyjątkowo radośnie celebrowane jako święto patronalne amerykańskiego miasta Corpus Christi, które jest położone nad Zatoką Meksykańską w południowym Teksasie w USA. Po 37 latach zamknięto tutaj ostatnią placówkę aborcyjną  prowadzoną przez dra Eduardo Aquino, gdzie zabijano ok. 2 tys. poczętych dzieci rocznie. Corpus Christi jest drugim co do wielkości miastem w stanie Teksas i ma ok. 300 tys. mieszkańców W przeszłości działały tutaj aż trzy abortarie, w których pracowało dziewięciu aborcjonistów. Dzisiaj nie ma żadnej!

Miasto wolne od aborcji
Obecnie w odległości ok. 540 km przez stan Teksas  nie ma żadnej placówki aborcyjnej na południe od San Antonio. W mieście Corpus Christi działa kilka ośrodków pro-life, które pomagają matkom w trudnych sytuacjach życiowych. Teraz wszystkie kobiety kuszone aborcją będą się zgłaszać do nich.

Dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej
To wielkie zwycięstwo miejscowi działacze pro-life przypisują obecności i wstawiennictwu Matki Bożej w Ikonie Częstochowskiej, pielgrzymującej przez świat w obronie cywilizacji życia. Czarna Madonna zatrzymała się w mieście Corpus Christi w lutym 2014. Otoczona dużą grupą modlących się ludzi stanęła przed placówką aborcyjną dra Aquino w czasie, gdy były tam zabijane dzieci, średnio ośmioro każdego dnia. Modlitwie przewodniczył ks. Peter West, wiceprezydent Human Life International ds. Misji, który jest koordynatorem peregrynacji w USA i Kanadzie. Wszyscy gorąco modlili się o zamknięcie tej placówki i powstrzymanie aborcji.

Ponad 10 lat temu do Corpus Christi przybył pielgrzymujący wizerunek Matki Bożej z Guadalupe. Wówczas wierni także modlili się razem z Maryją przed innym centrum aborcyjnym. Po roku i jednym dniu placówka ta została na zawsze zamknęła. Tę ostatnią  zamknięto już po trzech miesiącach od wizyty Czarnej Madonny.

Teksas walczy o prawo do życia
Ruchy pro-life w Teksasie są bardzo aktywne. Aborcja w USA jest legalna aż do urodzenia się dziecka. Żaden stan nie może jej zabronić, ale udało się wprowadzić prawo stanowe ustalające standardy bezpieczeństwa dla gabinetów aborcyjnych.  To spowodowało, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba takich placówek zmalała o połowę. Zamykając swój gabinet oburzony dr Aquino stwierdził, że aby spełnić standardy bezpieczeństwa dla typowego ambulatorium chirurgicznego musiałby zainwestować półtora miliona dolarów. To ilustruje, w jakich warunkach odbywał się ten proceder. 

Z wdzięcznością dla Matki Bożej
Obrońcom życia w Corpus Christi od prawie 40. lat przewodzi dr Francette Meaney, która z radością oświadczyła: "Dziękujemy Matce Bożej w Ikonie Częstochowskiej za to wielkie błogosławieństwo. Teraz miasto Bożego Ciała będzie miejscem, gdzie każde dziecko będzie miało szansę, aby się urodzić".

Figura Matki Bożej na dachu
Obrońcy Życia z Corpus Christi zamierzają wykupić posesję, gdzie wcześniej znajdowało się centrum aborcyjne i zamienić je na centrum modlitwy i zadośćuczynienia za grzechy aborcji. Na szczycie dachu chcą ustawić dużą figurę Matki Bożej. Ma to być pomnik dla uczczenia pamięci o tysiącach dzieci, które tutaj straciły życie, a jednocześnie centrum pro-life.

Ewa H. Kowalewska

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Myślę ,że z jednej strony takie radio powinno działać bo jest to dobre dla starszych pań ,które nie mogą chodzić do kościoła z jakiś przyczyn i słuchają mszy w radiu ,lecz niektórzy zdrowi ludzie zamiast chodzić do kościoła wolą słuchać mszy w radiu czy to tak powinno być ??
Nika · 04-05-2010 09:51