Wiadomości

13 maj 2014

Episkopat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

0 komentarzy · 8037 czytań ·Drukuj
Episkopat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Europę trzeba budować nie tylko na wartościach ekonomicznych, ale przede wszystkim opierając ją na tych wartościach duchowych - przypomina Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Zachęca do udziału w głosowaniu i apeluje o odpowiedzialny wybór osób, którym na sercu leży autentyczne dobro Europy i Polski.

"Włączając się w apel Biskupów Wspólnoty Europejskiej, aby każdy z nas, obywateli Europy, w duchu odpowiedzialności za nią i dobrze spełnionego obowiązku poszedł do urn wyborczych i oddał w wyborach do Parlamentu Europejskiego swój głos zgodnie z własnym dobrze uformowanym sumieniem, przypominamy, że w ten sposób - poprzez naszych przedstawicieli, którzy będą działać w Parlamencie Europejskim w duchu św. Jana Pawła II - my sami będziemy mogli wypełnić te zobowiązania, które w odniesieniu do budowania jedności europejskiej pozostawił nam św. Jan Paweł II" - napisali członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski i bp Wojciech Polak.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja 2014 r.

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014

episkopat.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Od nauki zakładania prezerwatyw jest Wychowanie do życia w rodzinie... Nie o to chodzi, zły tok rozumowania... Dlaczego na polskim nie uczymy się o życiu? Bo to jest polski! Tu uczymy się konkretnego materiału. A religia? Czego ona ma nas uczyć? Jak żyć w zgodzie z zasadami, które ustalił Pan Bóg. Jeżeli Pan uważa, że lekcja religii powinna wyglądać tak, że rozmawiamy tylko o Maryi, to gratu...
Duchowna_92 · 10-05-2010 22:47