Nabożeństwa maryjne

20 luty 2010

Rycerski Różaniec

0 komentarzy · 21507 czytań · Drukuj

Tajemnice radosne

1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny

Najlepszym sposobem kochania Niepokalanej jest pozwolić się Jej prowadzić we wszystkim. Jej wola jest zupełnie zlana z wolą Bożą, a my staramy się, by nasza wola coraz bardziej z Jej wolą się zgadzała. Wtedy, chociaż uczucie nie odczuwałoby wcale miłości ku Niej, to jednak coraz większa istotna miłość będzie.

2. Nawiedzenie

Tak jak Chrystus Pan przyszedł do nas przez Maryję,
tak też i my nie inaczej mamy zdążać do Niego,
jak tylko przez Maryję. Najlepsze nabożeństwo
do Niepokalanej to nie odmawianie wielu pa-
cierzy, ale prosty stosunek dziecka do Matki.

3. Narodzenie Pana Jezusa

Tak starajmy się wprowadzić Niepokalaną w duszę, jak św. Józef w Betlejem. Prośmy św. Józefa, byśmy tak byli oddani, tak się poświęcali, tak pracowali dla Niepokalanej i tak dla Niej żyli, jak on. Pozwólmy się Jej prowadzić, a przekonamy się, że Niepokalana jest najkrótszą drogą do świętości.

4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni.

Pozwólmy Niepokalanej się prowadzić i dopomagajmy duszom do Jej poznania i pokochania, by coraz więcej serc w Niej i przez Nią w Przenajświętszym Sercu Bożym miłością coraz ściślej się połączyło.

5. Znalezienie Pana Jezusa w świątyni.

Pan Bóg, który pozostaje na świecie pod postacią chleba, Pan Bóg, który się tak unicestwia, czyż nie zasługuje na to, by Mu za to odpłacić bezgraniczną miłością. Pan Bóg dał siebie, a my i to, co dajemy, otrzymaliśmy od Niego. Najbardziej zbliżymy się do miłości Bożej, kiedy upodobnimy się do Serca Niepokalanej, zupełnie, im bardziej będziemy Jej. Niepokalana ma nas uświęcać i prowadzić do szczytów miłości.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Agnus napisał(a): Jest bardzo dużo do zrobienia. "Bracia póki czas czyńmy dobro". W tym trudnym czasie dobrą podpowiedzią jest św. Maksymilian i jego przykład bycia rycerzem Niepokalanej. Nie zniechęcajmy się jako maryjni gdy się ośmiesza pobożność maryjną i oddawanie Jej czci, a co do objawień to patrzmy, które są zatwierdzone przez ten nasz Kościół. Co do tych kpiarzy to ten się śmieje kto s...
Darflo · 08-02-2012 12:00