Różne teksty maryjne

03 lipiec 2012

Powierz Matce

Świadectwo.

20 styczeń 2014

Pozdrowienie anielskie

Nasza najpospolitsza modlitwa zawiera głębokie tajemnice: W Maryi dokonuje się przejście od dawnego do nowego ludu Bożego.

Świadectwo.

07 kwiecień 2013

Pustelnik z miską kamieni

Początki Różańca odnajdujemy na pustyni. Tam wszystko się zaczęło. Z dala od świata, w odosobnieniu, gdzie nawet szatan z trudem odnajdywał drogę do ludzkich serc. Tam pierwsi poszukiwacze Boga szukali sposobów, by nie być nigdy sami. By zawsze trwać w obecności Boga, by żyć w zjednoczeniu z Nim. I z Nim umierać.

17 lipiec 2012

Razem ze mną czuwa

Świadectwo.

Jego życiu towarzyszył Różaniec. Nieustannie. Był z nim w kaplicy, na ścieżkach watykańskiego ogrodu, podczas górskich wędrówek, w geście przyjaźni i braterstwa. Miał do Różańca wielką miłość i zaufanie, wiedział bowiem, że jest to "modlitwa cudowna". Miał też odwagę odpowiedzieć na najnowsze znaki czasu i zaproponować nowe spojrzenie na Różaniec. Ten miał stać się narzędziem kontemplacji, środkiem odnalezienia Boga, sposobem na ludzkie zagubienie, wreszcie kluczem otwierającym bramy do nowego świata...

17 maj 2013

Różaniec maltański

Maltański różaniec nosiło się na palcu i bez trudności obracało go kciukiem w czasie modlitwy. Posługując się nim, można było w sposób niezauważony przez nikogo modlić się w każdym miejscu i o każdej porze.

Nadchodzi czas, kiedy Różaniec opuszcza klasztorne mury, staje się częścią życia ludzi każdego stanu. Pokochali go ludzie uczeni i prości, wieśniacy i królowie. I choć w ich rękach przesuwały się paciorki tanie jak lipowe drzewo i kosztowne jak wysadzane diamentami złoto, wszystkie pełniły tę samą funkcję. Były kluczem do Bożej skarbnicy łask.

Krótko o tym, że można wszystko zmienić.

Z Listu papieża Jana Pawła II z okazji siedemsetlecia Sanktuarium Świętego Domu w Loreto.

12 maj 2012

Rozmowa z Matką

Fragmenty jutrzni, konferencji i homilii ks. Winfrieda Wermtera.

Konieczność oddania się na własność Najświętszej Maryi Pannie.

19 lipiec 2012

Te słowa mają moc

Świadectwo.

18 lipiec 2012

Temat do rozmów

Świadectwo.

12 lipiec 2012

To mogę zrobić

Świadectwo.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Trudno jest tu dać jakąś uniwersalną receptę na dobre odmawianie różańca. Idea jest taka, że różaniec jest modlitwą refleksyjną, medytacyjną, kontemplacyjną. Polega na rozważaniu tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Czy różańcowi grozi monotonia "klepania" Zdrowsiek, czy raczej jest to szansa na wyciszenie i wejście w kontemplację? Myślę, że każdy powinien szukać sposobów na jak najlepsze odm...
Admin · 09-02-2009 22:45