Różne teksty maryjne

01 czerwiec 2012

Nie byłam sama

Świadectwo.

02 czerwiec 2012

Nie wiecie, co trzeba

Świadectwo.

Interpretacja Protoewangelii zwykle odzwierciedla postawę interpretującego zajmowaną względem udziału Matki Bożej w zwycięstwie Jej Syna, albo nawet szerzej: wobec Maryi w ogóle.

28 czerwiec 2013

Nieustannie obecna

Maryja stoi u kolebki naszego powołania do chrześcijaństwa. Jest nieodłączną powierniczką jego dojrzewania i realizacji.

03 lipiec 2012

Nieustannie pomagała

Świadectwo.

Może dobrze, że poświęcone i święte znaki nie są "w modzie" gdyż daje to szansę, że ten, kto się nimi posługuje, będzie czynił to godnie i świadomie. Nie będą one tylko modnym "gadżetem", ozdobą ucha lub szyi.

Modlitwa, która jest życiem, to zjednoczenie z Chrystusem wszystkich naszych myśli, słów, czynów, pragnień, cierpień, wszystkiego, co stanowi o naszym istnieniu. To codzienne życie razem z Jezusem i Maryją. To nieustanne zanurzenie w tajemnicach zbawienia. To patrzenie na świat, jak Maryja, oczami Boga, odrzucenie od siebie wszystkich zwierciadełek i luster, w które wpatruje się człowiek, myśląc, że ogląda prawdziwą rzeczywistość, gdy tymczasem ogląda świat odbity w zwierciadłach zniekształconych przez grzech: przez ludzkie opinie, narzucone sposoby myślenia, fałszywe hierarchie wartości itd. To doskonały kult, który oddaje się Bogu całym życiem.

Zatrzymajmy się na chwilę... Bo w kształtowaniu pobożności wiernych wielką rolę odgrywa nie tylko sama historia, w której łonie rozwijają się określone praktyki modlitewne i rozjaśniają się kolejne tajemnice chrześcijańskiej wiary. Równoległą rolę do powolnej, głęboko przemyślanej ewolucji danego nabożeństwa i rozwoju doktryny wiary spełniają do dziś chrześcijańskie podania i legendy.

31 styczeń 2011

Pani przemówiła do mnie

Z listu św. Marii Bernadety Soubirous, z liturgii godzin, t. III - wspomnienie NMP z Lourdes.

Świadectwo.

21 styczeń 2012

Pełna gorliwości

Słowo Boże o Matce Jezusa.

10 wrzesień 2014

Pochodzenie Maryi

Informacje o Maryi zawarte w Ewangeliach wydały się wiernym niewystarczające, dlatego próbowano w nieoficjalnej literaturze apokryficznej odpowiedzieć na zainteresowanie chrześcijan...

06 grudzień 2012

Polskie Niepokalane Poczęcie

W pierwszą niedzielę po 8 grudnia, a więc po uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, krakowscy kupcy obchodzą swoje święto.

Świadectwo.

23 lipiec 2012

Powiedziałaś "tak"

Świadectwo.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Może trochę późno ale doczekaliśmy się wypowiedzi oficjalnej w tej kwestii. Na stronie archidiecezji krakowskiej jest zamieszczony taki dokument: Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie w sprawie działalności ks. dr. hab. Piotra Natanka Od dłuższego czasu do Kurii Metropolitalnej w Krakowie napływają ze strony wiernych liczne zapytania i wyrazy zaniepokojenia w sprawie kontrowersyjnych...
Agnus · 17-04-2010 13:19