Różne teksty maryjne

23 lipiec 2012

Wzór kobiety

Świadectwo.

07 grudzień 2013

Z Maryją dziękujemy Bogu

Człowiek jest najpiękniejszy wtedy, kiedy dziękuje. Promieniuje on wówczas czymś niezwykłym, co może zobaczyć, tylko ten kto patrzy sercem.

Naturalnym środowiskiem duchowej drogi Bożych dzieci jest Kościół, w którym mają się one czuć jak u siebie w domu, to znaczy dobrze i szczęśliwie.

Maryja, Matka Chrystusa, Najwyższego Kapłana, jest też Matką kapłanów, których otacza macierzyńską miłością i wspiera w realizacji ich powołania.

23 lipiec 2012

Z Maryją na Golgocie

Świadectwo.

13 czerwiec 2013

Zachęta Kościoła

Różnie może wyglądać nasza modlitwa. Może być modlitwą ustną albo łączyć się z modlitwą serca. Może być odmówieniem całej części albo jednego dziesiątka w tak głębokiej i spokojnej modlitwie, że pochylenie się nad jednym misterium zbawienia zajmuje nam więcej niż komuś innemu odmówienie całego Różańca. Może być modlitwą nie "za nami wszystkimi", ale za "kimś konkretnym". Może być zaproszeniem Jezusa, by wszedł z mocą zbawczą w konkretne wydarzenia i uczynił z nich wydarzenia zbawcze...


Przemówienie Ojca Świętego Benedykta XVI
Grota Lourdes w ogrodach watykańskich
Wtorek, 31 maja 2011

Matka Jezusa była powoli coraz lepiej dostrzegana i czczona ze względu na Syna...

04 lipiec 2012

Zaprowadziła do Jezusa

Świadectwo.

23 lipiec 2012

Zawsze razem

Świadectwo.

23 styczeń 2012

Zdumiewająca tajemnica

Rozmowa ze...św. Bonawenturą.

Świadectwo.

Jednocześnie zaczyna się epoka różańcowych cudów. Był św. Dominik i katarzy, były rozmaite "małe cuda", leżące u źródeł wielorakich legend. Ale gdy wydarzył się cud wielki i jednoznacznie wskazujący na Różaniec, ludzie zrozumieli, że jest w nim ukryta moc zdolna zmienić świat. Potem zmienił bieg historii w Austrii... Podobnie w Portugalii... I w Brazylii... I w tylu miejscach świata... Wczoraj, dzisiaj. Uczyni to także jutro.

01 maj 2014

Zrozumieć litanię

Termin "litania" (gr. lite, łac. litanea - prośba, błaganie) oznacza dosłownie modlitwę błagalną. Od innych modlitw różni się specyficznym układem. Genezę litanii jako formy modlitwy znajdujemy w tekstach ewangelicznych, w których ludzie spotykający Jezusa, zanoszą do Niego swoje błagania.

Krucjata Różańcowa - to błagalna modlitwa o cud ratunku naszej Ojczyzny. "Nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca" - mówiła w Fatimie Maryja do s. Łucji. Krucjata za Ojczyznę jest wielkodusznym duchowym darem Polaków o intencji: "Z Maryją, Królową Polski, modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu".

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Ja polecam Koronkę do siedmiu boleści Maryi http://czupyt.blogspot.com/2010/03/koronka-do-siedmiu-bolesci-matki-bozej.html oraz nabożeństwo za wynagrodzenie obelg przeciwko Maryi, http://adonai.pl/modlitwy/?id=soboty&kom_dodany=ok
chani · 02-04-2010 14:37