Nabożeństwa maryjne

20.02.2010

Różaniec zniechęconych

0 komentarzy · 25295 czytań · Drukuj
/r/n

Tajemnice chwalebne

1. Zmartwychwstanie "Chrystus Zmartwychwstał! Ale wy w to nie wierzycie!" Takimi słowami zwrócił się kardynał Wyszyński do wiernych w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W rzeczywistości, w której żyjemy, niewiara w Zmartwychwstanie staje się faktem. Potrzeba nam usłyszeć napomnienie Chrystusa: "nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym" nie tylko w słowach, lecz i w czynach.

2.

Wniebowstąpienie Chrystus, który unosi się w górę, wstaje z grobu to zbyt wiele dla logicznie myślących umysłów. Trzeba to jakoś wytłumaczyć np. zbiorową halucynacją czy czymś takim. Boga jednak nie da się zamknąć w błądzącym umyśle. To wszystko, co On powiedział i uczynił jest prawdą, również to, co obiecał jest prawdą..

3.

Zesłanie Ducha Świętego On Duch Święty jest odpowiedzią na wszystko. Ten, który jest miłością Boga Ojca i Syna uczy nawet najbardziej otępiałe umysły wiary. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzeba jedynie serca czystego i otwartego na jego działanie jak Maryja. Ona uczyniła z siebie narzędzie, pomoc dla młodego Kościoła w przyjęciu Ducha Świętego.

4. Wniebowzięcie NMP Maryja jest przykładem tego, co nas czeka. Ona jest dla nas nadzieją, że Bóg ma dla nas nieprzemijające radości i bardzo konkretnie je wypełnia. Maryja, bez grzechu nie zaznała rozkładu ciała. Jej ciało zostało uwielbione.

5. Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny. Maryja jest królową nie przez koronę, jaką nosi na głowie ale przez to, że panuje z miłosierdziem i miłością nad światem. Bóg jako pierwszą posadził Ją na wyżynach niebieskich w Chrystusie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne