Nabożeństwa maryjne

20.02.2010

Różaniec zniechęconych

0 komentarzy · 25604 czytań · Drukuj
/r/n

Tajemnice światła

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Jezus stoi w kolejce z grzesznikami. On czysty Baranek przychodzi po chrzest, który oczyszcza, mimo, że On nie potrzebuje oczyszczenia z grzechów. Objawia się Bóg Trójjedyny. Jak ślepe są nasze oczy serca, że nie potrafimy dostrzec Jego obecności podczas każdego chrztu. Wyrwani ze szpon szatana, przyodziani w światłość, adoptowani przez wielkiego Ojca w niebie. Czego nam jeszcze potrzeba?

2. Objawienie Chrystusa w Kanie Galilejskiej Maryja jest wzorem kobiety - piękna, dyskretna, przyspiesza wypełnienie Bożych planów. Jej obecność, nic nieznacząca z pozoru dopomaga, że Jezus czyni pierwszy cud i doprowadza do wiary uczniów Chrystusa. Taka jest Maryja, sprawia swym wstawiennictwem u Jezusa, że woda staje się winem, a nasze jałowe serca napełniają się miłością.

3. Głoszenie królestwa Bożego. Czym jest to królestwo Boże? Co o Nim mówi Jezus? Gdy stajemy się bliźnimi potrzebujących jesteśmy niedaleko tego królestwa. Odziedziczymy je gdy będziemy ludźmi czystego serca, miłosierni, ubodzy duchem, gotowi na prześladowania. Ono jest pośród nas, w nas. Niedostępne dla tego świata. Jest tam gdzie króluje Bóg.

4. Przemienienie na górze Tabor Jak wiele moich braci i sióstr nie wierzy, że poza tym światem widzialnym istnieje inny świat i że Jezus naprawdę ma dla nich wspaniałą obietnicę. W rozmowach z ludźmi postaram się zawsze zaszczepić duchowe ziarno. Tak kierować rozmową aby zejść na tematy wiary.

5. Ustanowienie Eucharystii. Dla tych, którzy stracili nadzieję, dla tych, którzy cierpią Chrystus staje się chlebem, miłością, którą mogą spożywać i pić. Od tej pory nie jesteśmy sami. On przeszedł przez rozpacz, cierpienie, śmierć i pokonał je. Nikt nie jest tak blisko nas jak Jezus obecny w Komunii, którą przyjmujemy - wewnątrz naszych serc, uczuć, myśli.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne