Nabożeństwa maryjne

14 październik 2010

Różaniec ze św. Maksymilianem

0 komentarzy · 22985 czytań · Drukuj

Tajemnice radosne

1. Zwiastowanie

Już w chwili zwiastowania Trójca Przenajświętsza jasno przedstawiła Ci o Niepokalana przez Anioła swój plan Odkupienia i oczekiwała od Ciebie odpowiedzi. Wyraźnie wtedy już zdawałaś sobie sprawę, na co się zgadzasz, czyją stajesz się Matką.

2. Nawiedzenie św. Elżbiety

"Przez Maryję do Jezusa" - przez Maryję idzie się do Jezusa i właśnie ta droga jest najpiękniejsza, najmilsza i najpewniejsza. Powierzywszy się Sercu Matki, takiej Matki, dochodzi się do Serca Syna, oto głos tego uroczystego święta Nawiedzenia: i Maryja sama, która Go nam przynosi i w sposób nadzwyczaj pocieszający, w sposób, jakiego tak bardzo potrzebujemy.

3. Narodzenie Pana Jezusa

Coś Ty myślała, o Niepokalana, kiedyś składała po raz pierwszy boskie Dzieciątko na sianku. Kiedyś Je owijała w pieluszki, tuliła do serca i karmiła własną piersią. Jakie uczucia zalewały serce Twoje? Wiedziałaś dobrze, Kim jest ta Dziecina. Duch Przenajświętszy dawał Ci bez porównania więcej światła niż wszystkim innym duszom razem wziętym. I oto On teraz przed Tobą w postaci słabego niemowlęcia.

Jakie uczucia pokory, miłości i wdzięczności musiały przepełniać wtedy serce Twoje...Napełnij, proszę, i moje serce pokorą Twoją i miłością Twoją, i wdzięcznością Twoją.

4.Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni

Ty dziecko Niepokalanej, dlatego: Miłuj Ją ofiarnie jak Matkę; Ona cię miłuje aż do ofiary ze Syna Bożego. Ona cię upodobni do siebie, coraz bardziej niepokalanym czynić będzie, mlekiem swej łaski karmić. To ofiarowanie całkowite, bez zastrzeżeń, jest warunkiem całkowitego rozwoju życia łaski.

5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Idąc za Panem Jezusem będziesz królem, przyjacielem, synem i spadkobiercą Bożym o tyle szczęśliwym, o ile bliżej będziesz Go naśladował.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Po przeczytaniu kolejnych numerów archiwalnych (także tych najnowszych), jestem zmuszony napisać jeszcze kolejną korektę co do swojej opinii nt. tego miesięcznika. Uważam bowiem, iż jest to jedno z najlepszych czasopism jakie ukazuje się na polskim rynku czasopism katolickich (prenumeruję jeszcze Rycerza Niepokalanej - równie dobre czasopismo), jest ono nowoczesnym narzędziem ewangelizacji, wł...
Rycerz99 · 02-11-2014 23:38