Nabożeństwa maryjne

25 październik 2018

Różaniec z Bratem Innocentym

0 komentarzy · 9183 czytań · Drukuj

Tajemnice chwalebne

1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. (...). Anioł przemówił do niewiast: "Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział".

Chrystus powołuje nas ze śmierci do życia. On chce, byśmy Jego mocą narodzili się do życia w jedności z Nim.

Niech radość zmartwychwstania napełnia wasze dusze i oblicza - życzy br. Innocenty Maria Wójcik - a niezłomna moc wiary zwycięża wszelkie trudności codziennego życia. Jak w potrzebach i cierpieniach zwracamy się do Matki Najświętszej o pomoc i ratunek, tak też życzę, aby Jej radość z widoku Zmartwychwstałego Syna Jezusa i obietnic naszego chwalebnego zmartwychwstania przepełnia serca Wasze.

Jako rycerze Niepokalanej żyjmy w radości i pokoju ducha.

2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Kiedy jeszcze wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: "Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba".

Powracając do Ojca, który jest w niebie, Jezus nie oddalił się od nas, ale przybliżył.

Brat Innocenty radzi: Niepokalana jest Matką nadziei. Nie było istoty, która by tę cnotę lepiej praktykowała. Nadzieja zesłania Zbawiciela, spełnienia proroctw, triumfu dobra nad złem, stanowią treść życia Matki Najświętszej. Ta nadzieją żyła, z niej czerpała siłę do uczestniczeniu w Męce Syna. Ona też podtrzymywała Jej stęsknione serce przez długie lata przeżyte na ziemi po Wniebowstąpieniu Jezusa.

O Matko dobrej i świętej nadziei, ucz nas, rycerzy swoich, ufać Bogu do końca.

3. Zesłanie Ducha Świętego

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Dzięki Duchowi Świętemu, działającemu w naszej modlitwie, możemy się przekonać, że Zmartwychwstały pozostaje wśród nas obecny.

Nie chciejmy poprawiać Mądrości Nieskończonej, kierować Duchem Świętym - radzi brat Innocenty - lecz dajmy się Mu prowadzić. Gdy Mądrość Odwieczna, Bóg, używa nas jako narzędzi, wtedy działać będziemy najdoskonalej.

O Niepokalana, ucz nas, swoich rycerzy, trwać na modlitwie. Na modlitwie uczmy się, jak być narzędziami Ducha Świętego.

4. Wniebowzięcie NMP

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!

Na Eucharystii przyjmujemy Ciało Chrystusa do naszych serc. Wtedy nie tylko nasz duch, ale i nasze ciało staje się przybytkiem Ducha Świętego.

Brat Innocenty radzi: Niepokalana jest Matką bojaźni Bożej i bogobojności. Ona uczy nas, jak żyć w obecności Bożej. Żyć w bojaźni Bożej, to nie lękać się Boga, ale żyć w nieustannej myśli miłosnej o Bogu, którego nie chce nawet najmniejsza wina urazić.

O Niepokalana, ucz nas, swoich rycerzy, bojaźni Bożej i życia w miłosnym zapatrzeniu na Boga. Ucz nas miłości do Jezusa Eucharystycznego.

5. Ukoronowanie NMP na Królową nieba i ziemi

Jezus przywołał uczniów do siebie i rzekł: "Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu".

Niepokalana jest Królową i naszą Matką. Maryjo, przez Boga wybrana, prowadź nas prostą drogą do Pana.

Brat Innocenty radzi: Nie wystarczy patrzeć na Niepokalaną. Musimy żyć cnotami Matki Bożej, a nade wszystko Jej miłością do Boga. Kto się nauczy myśleć o Niepokalanej, ten Ją ukocha i bez Niej i żyć nie będzie umiał.

O Niepokalana, naucz nas, swoich rycerz, patrzeć na świat, jako na piękno stworzone, które jest naszą drogą do nieba.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Protest, to chyba najbardziej znana, prosta, ale i niebezpieczna forma obrony, gdyż często niezamierzonym skutkiem jest nadmierna promocja tego, przeciwko czemu się protestuje. Doszedłszy do takiego wniosku, rodzą mi się w głowie różne pomysły. 1. Skoro protest promuje, to może zrobić coś takiego, by zaczęli protestować przeciwnicy Najśw. Maryi Panny? Jeszcze nie mam pomysłu, co by to być...
Piotr · 23-07-2009 18:38