Nabożeństwa maryjne

25 październik 2018

Różaniec z Bratem Innocentym

0 komentarzy · 9186 czytań · Drukuj

Tajemnice bolesne

1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Jezus upadł na kolana i modlił się tymi słowami: "Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!"

Chcąc być wiernym rycerzem Niepokalanej i zdobyć dla Niej jak najwięcej dusz - radzi brat Innocenty - powinieneś przyjmować cierpienie, jakie ci dobroć Boża ześle. Potrzeba cierpieć w duchu apostolskim dopóty, dopóki będą dusze do ratowania; nie tylko w chwilach zapału i powodzenia, ale mimo przeciwności i zniechęcenia. (...) Jako rycerz Niepokalanej staraj się zdobywać jak najwięcej osób do Rycerstwa Niepokalanej.

O Niepokalana, Ucieczko grzeszników, módl się za nami grzesznymi.

2. Biczowanie

Jezus wziął Dwunastu i powiedział do nich: "Oto idziemy do Jerozolimy i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym. Zostanie wydany w ręce pogan, będzie wyszydzony, zelżony i opluty; ubiczują Go i zabiją, a trzeciego dnia zmartwychwstanie".

Patrz na Jezusa - radzi brat Innocenty. - Czy sam sobie zadał cierpienie, którym cię zbawił? Czyż nie było to cierpienie przygotowane Mu przez tych ludzi, którzy powinni Mu pomagać? Nie dziw się, jeżeli zły duch przykłada się do zniszczenia twoich planów. Napadając na rycerzy Niepokalanej, na Nią napada, lecz Ona zetrze głowę jego. Zachowaj więc pokój. (...) Jako rycerz Niepokalanej codziennie praktykuj czynną, ofiarną miłość bliźniego.

O Niepokalana, Pocieszycielko strapionych, pomóż nam zawsze trwać przy Tobie.

3. Cierniem ukoronowanie

Żołnierze zabrali Jezusa... Rozebrali Go z Jego szat i narzucili na Niego płaszcz szkarłatny. Uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na głowę, a do prawej ręki dali Mu trzcinę. Potem przyklękali przed Nim i szydzili z Niego, mówiąc: "Witaj, królu żydowski!" Przy tym pluli na Niego, brali trzcinę i bili Go po głowie.

Brat Innocenty radzi: Spójrz, oto inny krzyż. Intencje twoje będą niezrozumiane, zamiary wyśmiane. Ci, którzy powinni ci pomóc, spróbują zniszczyć to, coś się starał zbudować; ci, którzy cię powinni zachęcać, położą tamę rozwojowi twych przedsięwzięć apostolskich. Różne trudności robić będą, a nawet ogłoszą, że dawno już przepowiadali twoje niepowodzenia. W tych momentach patrz na Jezusa i przytul się do Niepokalanej. (...) Jako rycerz Niepokalanej pogłębiaj swoją wiedzę religijną, trwaj przy nauce Papieża i nigdy Go nie krytykuj.

O Niepokalana, Wspomożycielko wiernych, nie pozwól nam marnować łask cierpienia i przeciwności.

4. Dźwiganie krzyża

Piłat więc wydał Jezusa im, aby Go ukrzyżowano. Zabrali zatem Jezusa. A On sam, dźwigając krzyż, wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota.

Niejednokrotnie będziesz musiał siebie ofiarować - zapewnia brat Innocenty - zamiast dusz, które chciałbyś zbawić; a im bardziej jałowe i trudniejsze wydawać ci się będą wysiłki twoje, tym więcej umartwień i pokuty będziesz musiał sobie nałożyć. Czy gotów jesteś przyjąć krzyż? (...) Jako rycerz Niepokalanej przyjmuj krzyże, jakie niesie codzienne życie.

O Niepokalana, Różo duchowna, ucz nas nienawiści do grzechu i miłości do Boga.

5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: "Pragnę". Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: "Wykonało się!". I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

Kiedy cierpienie cię nawiedzi w twej pracy apostolskiej - pisze brat Innocenty - przytul się do Niepokalanej. Razem z Nią wejdź na Kalwarię. Tam pod Krzyżem Zbawiciela pojmiesz nieskończoną wartość cierpienia, które wprowadziło cię w zamieszanie i przygniotło swym ciężarem. Cierpienie słodkim się stanie. Zobaczysz już - nie ludzi, którzy ci je sprawiają - ale Jezusa i Matkę Jego, którzy cię zapraszają do udziału w swym posłannictwie; oraz dusze, które w ten sposób możesz ratować. (...) Jako rycerz Niepokalanej odnawiaj swoje oddanie się Niepokalanej i jednocz się z Jej wolą.

O Niepokalana, Matko Boga i Matko nasza, pomóż nam trwać przy Tobie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Ja może odniosę się tylko pokrótce do wzmianki dotyczącej artykułu "Twarzą w twarz" który ukazał się już jakiś czas temu na łamach Rycerza Niepokalanej. Przyznam że czytałem go, podobnie jak i też dopisek (uważam bardzo ważny) o. Redaktora, dotyczący wątpliwości publikacji tego artykułu. Sam przyznam szczerze miałbym podobne wątpliwości, ale postąpiłbym dokładnie tak samo, chylę więc czoło za...
Rycerz99 · 24-10-2012 22:26