Nabożeństwa maryjne

25 październik 2018

Różaniec z Bratem Innocentym

0 komentarzy · 9189 czytań · Drukuj

Tajemnice światła

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: "Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem".

Sami nie potrafimy docenić łaski odkupienia - pisze brat Innocenty - nie potrafimy z tej łaski należycie skorzystać, dlatego Bóg dał nam Matkę Przenajświętszą. Im bardziej zbliżymy się do Niej, umiłujemy Ją, oddamy się Jej, tym więcej będzie Ona mogła upodobnić nas do Jezusa i obdarzyć skarbami odkupienia. Naszym zadaniem, jako Jej rycerzy, jest wykorzystać ten plan i oddać się Jej całkowicie i pogłębiać to oddanie się Jej poprzez serdeczną modlitwę i wypełnianie woli Bożej.

Prośmy Niepokalaną, abyśmy żyli łaską chrztu świętego.

2. Cud na weselu w Kanie Galilejskiej

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: "Nie mają już wina".

Widzę wielkie działanie łaski Bożej - pisze brat Innocenty. - Niepokalana prowadzi skutecznie i przygotowuje ścieżki do zdobycia coraz nowych dusz. Jak dobrze jest trzymać się Jej woli. Pozwolić się Jej prowadzić. Zaufać jak dziecko Matce. Bądź narzędziem w rękach Niepokalanej. Jak nie widzisz owocu swej pracy, nie martw się. Nie martw się też barkiem zdolności, bo pokorni nie raz zawstydzali uczonych. Bądź spokojny i cierpliwy, daj się prowadzić Niepokalanej.

Prośmy Niepokalaną, byśmy żyli w radości i pamiętali, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Bożymi.

3. Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszystkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał.

Niepokalana prowadzi do zwycięstwa, mimo burz i zagrożeń - pisze brat Innocenty. - Ona chce ratować ludzi od wszelkich niebezpieczeństw. W tym celu wybiera sobie chętne i ofiarne dusze, im daje łaski i oczekuje od nich ofiarnej współpracy. Gdy ciężko, to Ona skutecznie dopomaga w tej wielkiej walce o wolność i szczęście dusz. Jest to dla nas łaska, że zostaliśmy przez Nią wybrani. Dziękujmy Jej za tę łaskę wybrania i radujmy się, że do Niej należymy.

Prośmy Niepokalaną, byśmy byli świadkami Jezusa i zawsze szli za Nim.

4. Przemienienie na górze Tabor

Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.

Doświadczamy nieustannie potężnego działania łaski Niepokalanej w duszach - pisze brat Innocenty. - Ona daleko więcej działa, ale my mało z tego widzimy. Z wielką pokorą i wdzięcznością dziękujmy Jej za łaski i prośmy, by nadal raczyła się nami posługiwać dla jak największej chwały Bożej. To Jej łaska sprawia w nas takie przemiany i to Ona promieniuje na zewnątrz swoją miłością i dobrocią. Jako rycerz Niepokalanej dziękuj Jej za wszystko.

Prośmy Niepokalaną, byśmy nieustannie przemieniali się i żyli w łasce uświęcającej.

5. Ustanowienie Eucharystii

A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: "Bierzcie, to jest Ciało moje". Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: "To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym".

Najświętszy Sakrament to światło dla narodu Polskiego - pisze brat Innocenty. - Zapamiętajcie to sobie. Gdy będzie ci ciężko, kiedy krzyż będzie przygniatał cię do ziemi - to popatrz na Tego, który na ciebie czeka, który kocha prawdziwe, który nigdy cię nie zawiedzie. Wpatruj się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i od Niego ucz się miłości do bliźniego. Proś Niepokalaną, aby uczyła cię kochać Jezusa Jej Sercem.

Prośmy Niepokalaną, byśmy coraz bardziej miłowali Jezusa Eucharystycznego i chętnie Go adorowali.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Niektórzy nie wierzą, że Matka Boża jest święta - jak jehowi. A ja mówię, że Bóg nic nie wleje do nieświętego naczynia... Matka Boża była, jest i będzie czystym naczyniem, dlatego Bóg wlał do naczynia świętego świętość Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Matkę Bożą czczę i kocham, daję temu wyraz w modlitwie, chodząc do kościoła, żegnając się przed każdą kapliczką, kościołem, krzyżem. Matkę Bożą trze...
Janusz55 · 05-03-2010 16:15