Nabożeństwa maryjne

28 lipiec 2011

Radosne Tajemnice: Rozważania na Światowy Dzień Młodzieży

0 komentarzy · 17855 czytań · Drukuj

 

Razem z Maryją w intencji ŚDM1. Zwiastowanie NMP (Łk 1,26-38)

Maryjo Matko, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pragną zanieść na cały świat Chrystusa, głośno wołając "tak". Pamiętamy słowa anioła Gabriela i bł. Jana Pawła II: "Nie bój się". Za każdym razem, kiedy mówimy "tak", nawet jeśli nie jest to łatwe, wspominamy miłość, którą nosisz w swoim łonie. Prosimy, prowadź nas drogami naszego pielgrzymowania, abyśmy nauczyli się służyć Panu i sobie nawzajem.

2. Nawiedzenie krewnej Elżbiety (Łk 1,39-56)

Droga Maryjo, napełnij nas radością Ducha Świętego podczas spotkania z naszymi braćmi i siostrami w Chrystusie na Światowych Dniach Młodzieży. Kiedy po długiej podróży spotkamy się razem w Madrycie, nie pozwól, aby Chrystus obecny w naszym świecie pozostał w ukryciu. Przemień nas tak, aby nasza dusza była żywa, a nasz duch radował się podczas nadchodzących uroczystości. Módlmy się za głodujących młodych, aby otrzymali potrzebne dobra.

3. Narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa (Łk 2,1-20)

Maryjo, Matko Kościoła, spraw, abyśmy byli jak nieustraszeni pasterze, którzy poszli bez namysłu, aby odnaleźć Świętą Rodzinę i Nowonarodzonego Zbawiciela. Światowy Dzień Młodzieży jest miejscem dla całej rodziny Kościoła. Módlmy się, abyśmy doświadczyli pokoju, który zaniesiemy z powrotem do naszych domów i z siłą bedziemy dzielić się dobrą nowiną z innymi. Obyśmy, jak pasterze, zawsze chwalili i wywyższali Cię z wdzięcznym sercem.

4. Ofiarowanie Dzieciątka Jezus w świątyni (Łk 2,22-38)

Święta Maryjo, daj nam oczy, byśmy widzieli zbawienie ofiarowane nam w Chrystusie Zbawicielu. Niech młodzi ludzie zawsze kierują się światłem, które objawia chwałę Boga w tym świecie. Wiemy, że musimy składać ofiarę na drodze do zbawienia. oby młodzi odnaleźli trwały pokój podczas Światowych Dni Młodzieży. Maryjo, wskaż nam drogę.

5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni (Łk 2,41-52)

Matko Bożej Mądrości, Twoje dzieci chcą lepiej poznać Chrystusa podczas Światowych Dni Młodzieży. Daj nam zrozumienie Chrystusa, którego możemy odnaleźć w kościele. Módlmy się za naszych wychowawców w wierze, Ojca Świętego, biskupów i wszystkich świętych mężczyzn i kobiety. Czuwaj nad naszą rodziną i przyjaciółmi, którzy są teraz daleko od nas, i daj im pewność, że jesteśmy pod czułą opieką Chrystusa i Jego Matki. Zaprowadź nas do domu Ojca.

Tłum. maryjni.pl
oryg. tekst w j. ang.: www.wydrosary.com

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Doceniam tą formę modlitwy. Czasem odmawiam. Ale z podziwem patrzę wstecz, gdy ludzie na głos dzwonu porzucali pracę i klękali gdzie ten czas modlitwy ich zastał, czy to było obejście domowe, pole, czy droga. Brakuje mi tej odwagi dawania świadectwa wiary i miłości do Boga i Maryi. Jakiś fałszywy wstyd, że ktoś posądzi mnie o dewocje, o to że robię to na pokaz. Dlatego źle się czuję z tym i cią...
shk15 · 20-06-2010 09:04