Nowenny maryjne

27.01.2009

Nowenna do Niepokalanej

0 komentarzy · 23478 czytań · Drukuj

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

DZIEŃ TRZECI (1 XII)


"Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię" (Mt 5, 5).

Cisza jest cnotą człowieka kontemplacji, człowieka pełnego Ducha Bożego, który wydarzenia dnia codziennego ogląda w świetle Ewangelii i spogląda na nie, jako kolejny etap Bożego planu zbawienia względem siebie. Jeszcze nie bardzo rozumie, o co właściwie w tym wszystkim chodzi, lecz ufny w słowa Pana, podąża naprzód.

"A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w sercu" (Łk 2, 51). Matka Pana wiedziała, że stoi wobec wielkiej tajemnicy, której jeszcze nie potrafi zrozumieć, gdyż niektóre jej elementy, po ludzku, są nielogiczne. Jednak zawsze pokładała nadzieję w Bogu, nawet wtedy, gdy stanęła wobec największego dramatu swojego życia - pod krzyżem, na którym wisiał Jej Syn - Bóg. Jej milczenie było wymownym znakiem, że przed Bogiem człowiek nie ma nic do powiedzenia. Tym, który mówi jest On sam. Tylko w ciszy Bóg objawia człowiekowi swoją wolę Aby Go usłyszeć, trzeba zachować cisze oczu, uszu, języka i umysłu, zostawić na ten czas wszystko, absolutnie wszystko, co nie jest Bogiem i poświęcić się wyłącznie Jemu. Zostawić wszystkie myśli, które pędzą w naszym umyśle niczym samochody na trasie szybkiego ruchu, przyglądać się im z bezpiecznej odległości, ale nie zatrzymywać ich dla siebie, by nie spowodować kolizji w łączności z Bogiem.

Cisi odziedziczą ziemię. Królowa nieba i ziemi, Matka Kościoła, Córka tej ziemi, odziedziczyła ją w sposób najpełniejszy.

Dalej: Dzień czwarty (2 XII).

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nowenny maryjne

 • Do Maryi rozwiązującej węzły
  Nowenna ta polega na powierzeniu Maryi "węzłów" - problemów naszego życia, które nie pozwalają nam żyć w pełni wiarą, niszczą naszą wewnętrzną radość i ufną relację do Boga Ojca. Modlitwa ta pobudza do ufności, że Maryja potrafi i chce rozwiązać zasupłane więzy naszego życia.
 • Nowenna do Maryi Wspomożycielki
  Nowenna do Wspomożycielki ma dwie formy: (1) 9-dniowe przygotowanie do głównej uroczystości Maryi Wspomożycielki, 24 maja; (2) 9-dniowa modlitwa dla uproszenia sobie jakiejś szczególnej łaski.
 • Nowenna do Matki Bożej od Cudown...
  Nowenna o uproszenie łask za wstawiennictwem Matki Bożej od Cudownego Medalika.
 • Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej
  Nowenna do prywatnego odmawiania.
 • Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
  Nowenna przed uroczystością NMP z Góry Karmel (7-15 VII). Rozważania.
 • Nowenna do Matki Bożej z Gwadelupe
  Pomnij, o Najłaskawsza Dziewico z Guadalupe, że ukazując się cudownie na górze Tepeyac, przyrzekłaś ukazać Swoje współczucie i litość dla tych, którzy Cię kochają i Tobie ufają, którzy szukają Twojej pomocy i zwracają się do Ciebie w swoich potrzebach i cierpieniach.
 • Nowenna do Niepokalanego Serca M...
  O Serce Niepokalane - czczę Cię i pozdrawiam z pokorą najgłębszą; - zapal me serca żarem Serca Twego; - uproś mi u Serca Jezusa czystość i pokorę serca.
 • Nowenna do Niepokalanego Serca M...
  Polega ona na odprawieniu 9 pierwszych sobót miesiąca dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi jako wynagrodzenie za zniewagi, jakich doświadcza Jej Serce. Według objawień s. Marii Natalii w latach 1936-1943 sam Jezus pragnie uczczenia swojej Niepokalanej Matki.
 • Nowenna do Niepokalanej Wszechpo...
  Nowenna zaczerpnięta z książeczki pt. Nowenna ku czci Niepokalanej Wszechpośredniczki łask, Niepokalanów 1947.Na nowennę składają się: prośba do Ducha Świętego, modlitwa wstępna, modlitwy świętych, którzy odznaczali się szczególną czcią i umiłowaniem Niepokalanej, dlatego są Jej bardzo miłe, a dla nas skuteczne. Po modlitwie na dany dzień odmawia się 3 razy Zdrowaś Maryjo... i 3 razy Przez Twoje święte... i śpiewa się hymn Całaś piękna. Następnie rozważa się wskazania praktyczne do rewizji własnej duszy oraz sprawdzenia, jakie jest nasze nabożeństwo do Maryi.Nowenna ma nam posłużyć nie tylko jako przygotowanie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Można ją odmawiać również w innym czasie dla uproszenia potrzebnych łask. Przy odprawianiu nowenny można używać dowolnych modlitw. Wskazane jest, aby nowennę rozpocząć szczerą spowiedzią i Komunią św.
 • Nowenna ku czci Niepokalanej
  Nowenna opracowana na podstawie książeczki pt. Nowenna ku czci Niepokalanej Wydawnictwa: Rycerz Niepokalanej w Grodnie, w 1926 r. pod redakcją o. Alfonsa Kolbe (rodzonego brata św. Maksymiliana). Stanowi przygotowanie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • Nowenna Pompejańska
  Nowenna Pompejańska jest usilnym, długotrwałym błaganiem, zwróconym do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Objawiona przez Maryję w 1884 r. uzdrowionej Furtunatinie Agrelli.
 • Przed Uroczystością Zwiastowania
  Teksty do medytacji zaczerpnięte zostały z książki Ave Maria papieża Franciszka. Po każdej medytacji można odmówić 3 x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.