Maryjne

01 wrzesień 2014

Podaruj Mamie sukienkę

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 8127 czytań ·Drukuj

Złóż wotum wdzięczności za 370 lat pobytu cudownego obrazu Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie.   W związku z renowacją cudownego obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej zbieramy fundusze na nasz dar - wotum wdzięczności za liczne łaski i cuda wypraszane przez Panią Ziemi Żywieckiej.

Maryjne

26 sierpień 2014

Matki Bożej Częstochowskiej

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 8429 czytań ·Drukuj

Boże, Ty dałeś narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty obraz jasnogórski wsławiłeś niezwykłą czcią wiernych, spraw łaskawie, abyśmy na ziemi z zapałem walczyli w obronie wiary, a w niebie wysławiali Twoje zwycięstwo.

Maryjne

17 sierpień 2014

Matka Boża Częstochowska u kanadyjskich Indian

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 10160 czytań ·Drukuj

Po przejechaniu całej Ameryki Północnej i stanięciu nad brzegiem Pacyfiku, Matka Boża ponownie odwiedziła Kanadę, tym razem zaproszona do Vancouver w prowincji British Columbia przy ujściu rzeki Fraser do Pacyfiku.

Maryjne

14 sierpień 2014

Święto Wniebowzięcia NMP

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 10498 czytań ·Drukuj

Uroczystość Wniebowzięcia NMP, znany także jako Dzień Wniebowzięcia, świętujemy dzień, w którym Bóg zabrał Najświętszą Maryję Pannę do chwały nieba z ciałem i duszą.

Wiadomości

10 sierpień 2014

Irak: prześladowani potrzebują twojej modlitwy

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 10724 czytań ·Drukuj

Apelujemy pełni smutku i bólu do sumień wszystkich ludzi dobrej woli, Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, aby ochronili tych niewinnych ludzi od śmierci. Mamy nadzieję, że nie jest za późno! (Louis Rafael Sako, patriarcha Babilonii).

Maryjne

09 sierpień 2014

Czcić Maryję - to nie wszystko

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 7715 czytań ·Drukuj

Jeśli ktoś Ci zarzuca, że czcisz Maryję, to zapoznaj się z tymi artykułami, a następnie spróbuj zarzucającemu wyjaśnić, o co w tej Maryjności chodzi.

Wiadomości

03 sierpień 2014

Mamo, nigdy nie pij za moje zdrowie!

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 9059 czytań ·Drukuj

O społecznych i ekonomicznych kosztach nadużywania alkoholu pisze przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości bp Tadeusz Bronakowski w apelu na sierpień - miesiąc abstynencji. W tym roku zwraca szczególną uwagę wiernych na trzeźwość matek i wzywa, aby przestrzegać kobiety w ciąży przed skutkami picia alkoholu.

Opinie

03 sierpień 2014

Zamach na konstytucję

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 9716 czytań ·Drukuj

Postulat usuwania nauczycieli podpisujących deklarację wiary jest także nawrotem do praktyki bolszewickiej, gdy nauczyciele byli dyskryminowani przez totalitarne państwo ze względu na swoja religię.

Wiadomości

28 lipiec 2014

O odpowiedzialność ośrodków in vitro za zdrowie ich pacjentek i dzieci

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 8687 czytań ·Drukuj

Wniosek o wprowadzenie odpowiedzialności ośrodków rozrodu wspomaganego za zdrowie swoich pacjentek i ich poczętych dzieci oraz specjalistycznego dozoru medycznego ich działań.

Opinie

16 lipiec 2014

Jan Paweł II jednoznacznie bronił życia i był za klauzulą sumienia

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 10954 czytań ·Drukuj

W związku z publiczną debatą na temat klauzuli sumienia oraz konsekwencji prawnych wobec lekarza odmawiającego aborcji, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało specjalne oświadczenie. Biskupi przypominają nauczanie św. Jana Pawła II, który jednoznacznie potępił odbieranie życia niewinnej istocie ludzkiej.

Maryjne

12 lipiec 2014

Niepokalanów: Nawiedzenie Obrazu MB Częstochowskiej

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 9178 czytań ·Drukuj

Od niedzieli parafia Niepokalanów przeżywa Maryjne rekolekcje przed nawiedzeniem kopii Obrazu Jasnogórskiego, które prowadzi paulin z Jasnej Góry.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis