20 sierpień 2009

Zjazd MRRN - Bóg mój i wszystko

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 6099 czytań ·Drukuj

To już ósmy raz Młodzieżowy Ruch Rycerstwa Niepokalanej spotyka się w Niepokalanowie. Tym razem tematem zjazdu jest Nowa Forma życia. Podczas zjazdu obecni są delegaci większości grup młodzieżowych MI w Polsce. Co roku młodzież rozważa temat, który ma być pomocny w realizowaniu celu MI.

Dyskusje

17 sierpień 2009

Przypadek czy nie przypadek

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 9599 czytań ·Drukuj

W czwartek 13 sierpnia 2009 r. w Warszawie na Moście Gdańskim zawisł plakat z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny o twarzy piosenkarki Madonny z napisem "Wyluzuj Polsko". Nie wiadomo kto stał za zrobieniem i zawieszeniem plakatu...

15 lipiec 2009

NMP z Góry Karmel

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 6440 czytań ·Drukuj

Dzień Matki Bożej Szkaplerznej. Tego dnia w 1251 r. Maryja objawiła generałowi karmelitów św. Szymonowi Stockowi Szkaplerz, zwany karmelitańskim. Obiecała wyprosić wszystkim go noszącym łaskę zbawienia.

Dyskusje

07 lipiec 2009

Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 9534 czytań ·Drukuj

W sobotę 13 czerwca, osoby i środowiska protestujące przeciwko organizacji w dniu 15 sierpnia w Warszawie koncertu skandalizującej piosenkarki Madonny, powołały Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia".

Zapraszam do dyskusji na ten temat na FORUM

26 czerwiec 2009

NMP Nieustającej Pomocy, 27 czerwca

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4396 czytań ·Drukuj

W Kościele rozwinął się kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdy papież Pius IX przekazał obraz redemptorystom i zlecił im rozwijanie kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

16 czerwiec 2009

Rok Kapłański: "Wierność Chrystusa, wierność kapłana"

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4960 czytań ·Drukuj

Z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca, Kościół rozpocznie Rok Kapłański. Dla samych duchownych to szansa pogłębienia tożsamości kapłańskiej, a dla wiernych - zachęta do większej modlitwy za kapłanów.

Od 19 czerwca 2009:

Wianuszek modlitw za kapłanów

http://vianneyki.maryjni.pl

11 czerwiec 2009

Na Placu Piłsudskiego postawiono Krzyż

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4076 czytań ·Drukuj

Byliśmy tam..., co prawda nie do końca, ale i tak razem z innymi modliliśmy się o nowy powiew Ducha Świętego.

28 maj 2009

Wspólnoty katolickie na placu Piłsudskiego

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4940 czytań ·Drukuj

W 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski do Warszawy przybędą ruchy katolickie i wspólnoty z całej Polski.

Dlaczego 6 czerwca na pl. Piłsudskiego zbiorą się ruchy katolickie? Bo są one wyraźnym znakiem działania Ducha Świętego, odnawiającego oblicze naszego społeczeństwa. A właśnie w tym miejscu w 1979 r. Jan Paweł II modlił się o to, by Duch Święty odnowił oblicze tej ziemi.

23 maj 2009

Wspomożycielki Wiernych, 24 maja

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4824 czytań ·Drukuj

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Kościół modli się za chrześcijan w Chinach, zgodnie z życzeniem papieża Benedykta XVI, by w dniu wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych polecać w modlitwie chrześcijan, żyjących w Chinach.

21 maj 2009

Jasnogórska Madonna w Jafie

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 5073 czytań ·Drukuj

W kościele św. Piotra w Jafie poświęcono 17 maja nowy ołtarz Matki Boskiej Częstochowskiej. Nadmorskie miasto, w którym pierwszy z Apostołów wskrzesił Tabitę i gdzie Duch Święty zstąpił na jeszcze nie ochrzczonych pogan, jest dziś niemal przedmieściem Tel Awiwu. Posługę duszpasterską wśród imigrantów sprawują tam franciszkanie.

04 maj 2009

Jasna Góra: trzeciomajowe uroczystości

Czytaj więcej · 0 komentarzy · 4492 czytań ·Drukuj

Pod przewodnictwem kard. Tarcisio Bertone, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości NMP Królowej Polski.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Post pod postem...ale i tak nikt tu nic nie pisze :P A mnie skręca z tęsknoty, bo jutro z samego rana 29. Piesza Pielgrzymka Kielecka rusza z Wiślicy. Teraz właśnie trwają zapisy pod murami kolegiaty. O 17.00 Eucharystia, wieczorem pierwszy apel. Chciałabym tam być. Rano podpiąć gitarę do nagłośnienia i ruszyć w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. "Już tracisz życia sens, masz dość ...
yersinia · 05-08-2010 14:41