Maryjne

05.05.2020

Odnowienie Zawierzenia Maryi w USA, Kanadzie i Włoszech

0 komentarzy · 4651 czytań ·Drukuj
Odnowienie Zawierzenia Maryi w USA, Kanadzie i Włoszech

Zawierzenie USA, Kanady Maryi Matce Kościoła miało miejsce 1 maja 2020 o godz. 15.00. Również Włochy decyzją Konferencji Episkopatu Włoch zawierzyły się Niepokalanemu Sercu Maryi w tym samym czasie o godz. 21 w bazylice Santa Maria del Fonte w Caravaggio, w prowincji Bergamo.

"Najświętsza Maryjo Panno Matko Kościoła w czasie pandemii kierujemy ku Tobie nasze spojrzenie i w Chrystusie zawierzamy Tobie wiernych naszej diecezji oraz wszystkich mieszkańców Kanady. Tak modlił się kard. Thomas Collins.

We Włoszech akt zawierzenia został dokonany na prośbę wielu wiernych aby zawierzyć wszystkich chorych, posługujących i osoby które są w trudnej sytuacji z powodu koronawirusa Niepokalanemu Sercu Maryi. Data tego odnowienia oddania Maryi również jest nie przypadkowa. Jest to dzień w którym Kościół czci również Józefa Robotnika, któremu zawierzamy wszystkich ludzi pracujących, świadomi zmartwień i lęku z jakim patrzymy w przyszłość.

W USA odnowienia zawierzenia Maryi dokonał abp. Jose H. Gomez, arcybiskup Los Angeles przewodniczący Episkopatu USA. On również zaproponował by do tego aktu przyłączyli się inni biskupi.

W Polsce ponownego aktu zawierzenia kraju, na Jasnej Górze dokonał abp Stanisław Gądecki o godz 11.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis