Maryjne

18 luty 2015

Tajemnica sukcesu Nutelli - Matka Boża z Lourdes

0 komentarzy · 11193 czytań ·Drukuj
Tajemnica sukcesu Nutelli - Matka Boża z Lourdes

W sobotnie popołudnie w Monte Carlo, 14 lutego, po kilkumiesięcznej chorobie, zmarł Michele Ferrero. Jego firma, założona w 1946 r. we Włoszech, produkuje popularne czekolady z masła orzechowego rozpowszechniane wraz z Mon Cheri, Kinder Niespodzianką, praliną Ferrero Rocher, Fiestą i kieszonkowymi paczkami kawy.

Podczas obchodów 50. rocznicy założenia firmy Michele Ferrero powiedział: "Sukces Ferrero zawdzięczamy Matcei Bożej z Lourdes, bez Niej nie zrobilibyśmy zbyt wiele". Rzeczywiście, mała rzeźba Matki Bożej jest obecna w każdym z zakładów Ferrero na całym świecie.

Magazyn "Forbes" nazywał Michele Ferrero najbogatszym człowiekiem od słodyczy na świecie. Wartość jego rodzinnego majątku szacowano na ponad 23 mld dolarów.

Był to człowiek obdarzony silną wiarą, który spędził swoje życie z dala od reflektorów i tabloidów. Każdego roku udawał się w pielgrzymce do Lourdes wraz ze swym menedżerem. On również zorganizował pielgrzymkę do francuskiego sanktuarium dla swoich pracowników.

Według gazety "The Guardian" z 2011 r., pralinki Rocher Ferrero są podobno inspirowane skalną grotą zwaną "Rocher de Massabielle" w sanktuarium w Lourdes.

Zbudował swoje imperium dzieki wysokiej jakości produktów i różnym innowacjom. Ale jego największym talentem była umiejętność zaangażowania pracowników i zwrócenie szczególną uwagę na ich szkolenie. "Moim jedynym zmartwieniem - powiedział kiedyś - jest to, aby firma jbyła coraz bardziej solidna i mocna, aby mogła zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczne miejsce pracy".

Pod jego kierownictwem jego produkty były dostępne w 53 krajach, a firma zatrudniała ponad 34 tys. pracowników w 20 zakładów produkcyjnych i 9 przedsiębiorstwach rolnych na całym świecie.

ZELDA Caldwell (tłum. maryjni.pl z aleteia.org/en)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis