Modlitwy o zdrowie (do NMP Nieustającej Pomocy)

Modlitwy o zdrowie


O zdrowie, cierpliwość, ochronę przed rozpaczą

Rzeknij tylko słowo

Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, Twój Boży Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdej Twojej prośby. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo a powróci on do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, gdyż cierpiący mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie raczył zachować. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką, a przy Twojej pomocy z pewnością odzyska utracone siły. Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż, o Matko, chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, broń od rozpaczy. Maryjo, Ty jesteś tak potężna, więc możesz nas pocieszyć. Jesteś Matką najlepszą i pragniesz nas uratować. Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą. Amen.


Modlitwa przewlekle cierpiącego

Ty nie zapominasz o cierpiących

Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, cierpię wiele i cierpię już długo. Wraz z ciałem słabnie również siła ducha mego i już nawet modlić się nie mogę. Nic mi ulgi nie przynosi. Nawet rozmowa z krewnymi i przyjaciółmi mnie nie pociesza. Powoli zanika w mym sercu odwaga i ufność, a ich miejsce zajmuje zgryzota, ból i smutek. W Tobie, o Maryjo, pokładam całą moją nadzieję. Ty nie zapominasz o cierpiących dzieciach swoich. Wspomóż mnie, Matko Nieustającej Pomocy, daj mi siłę, abym z ręki Jezusa cierpliwie przyjął każdą dolegliwość, a raczej - o ile to nie zaszkodzi sprawie mego zbawienia - otrzymał zdrowie, bym z radością mógł Cię wychwalać za życia i po śmierci. Amen.


Modlitwa za chorego w rodzinie

Spójrz na duchowe i cielesne cierpienia

Maryjo, spójrz na N, członka mojej rodziny, który zachorował. Popatrz na jego duchowe i cielesne cierpienia. Pozwól mu doznać Twojej pomocy, aby służył Ci w zdrowiu duszy i ciała, jeśli to się zgadza z wolą Twojego Syna. Racz więc sprawić, by znalazł siłę w zaufaniu do ojcowskiej ręki Niebieskiego Ojca. Amen.


Oprac. MARYJNI.PL

Źródła:

  • Ks. Jan Cendrzak, Nowenna do Matki Bożej, Kraków, 1999.
  • Modlitwa do Matki Bożej - zbiór modlitw - mamotoja.pl
  • Modlitewnik. Modlitwy do Matki Bożej. Modlitwa za chorego w rodzinie - spm.org.pl