Modlitwy różne

07 marzec 2010

Modlitwa w czas pokuty

0 komentarzy · 10192 czytań · Drukuj

Adoracja na 3 Niedzielę Wielkiego Postu

Panie, Jezu Chryste, Odkupicielu świata, z ufnością i w pokorze błagamy Cię o błogosławieństwo na czas Wielkiego Postu, w którym pragniemy przygotować się na święto Paschy. Uświęć Twój Kościół przez ten czas pokuty.

Prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

Panie, Jezu Chryste, Odkupicielu świata, rozbudź w nas prawdziwe usposobienie pokutne, obdarz nas z Twego miłującego serca prawdziwą miłością do bliźniego.

Prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

Panie, Jezu Chryste, Odkupicielu świata, przyjmij cierpienie tylu ludzi jako zadośćuczynienie za wszelkie zło, lecz nie doświadczaj nas ponad nasze siły.

Prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

Panie, Jezu Chryste, Odkupicielu świata, we wszystkich sprawach naszego życia daj nam poznać Twoją wolę.

Prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

Panie, Jezu Chryste, Odkupicielu świata, daj nam głębokie zrozumienie Twego świętego cierpienia, by rosło w nas odczucie niezasłużonego Twego daru.

Prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

Panie, Jezu Chryste, Odkupicielu świata, nie pozwól, by ktokolwiek z nas umarł w grzechu, naszych zmarłych obdarz życiem wiecznym.

Prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

Baranku Boży...

Panie, Jezu Chryste, Ty przez Twoją śmierć na krzyżu zaniosłeś Niebieskiemu Ojcu zadośćuczynienie za nasze grzechy, a nam zaskarbiłeś przeogromne łaski. Teraz jesteś w Najświętszym Sakramencie obecny, by nam owoców Twego zbawczego dzieła użyczać. Przebacz nam nasze grzechy, wyzwól nas od kar, na które przez nie zasłużyliśmy. Umacniaj Sobą nasze życie. Daj nam, byśmy pamiątkę Twego zmartwychwstania razem z Tobą świętowali, a kiedyś mieli udział w Wielkanocy Twojego wiecznego Majestatu. Który żyjesz i królujesz, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Jezu Chryste, Panie miły.
Ojcze, jeśli możliwe.

Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

(oprac. Sylwia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy różne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

W ,,małym katechiżmie,, - z którego uczyłem się ileś lat temu pierwsza i fundamentalna kwestia to : kto to jest Pan Bóg ? Że to Duch nieskończenie doskonały , stworzyciel nieba i ziemi. Dziś jakoś temat duchów przejęły media , chyba nikt nie tłumaczy dzieciom ani młodzieży znaczenia potęgi Boga , że Bóg ukrył swą potęgę w przyrodzie ... Świetna jest ,,Biblia dla dzieci w obrazkach,, że Bóg z...
polon · 15-02-2013 22:18