Kazania maryjne

17 marzec 2012

Inspirująca obecność

0 komentarzy · 12048 czytań · Drukuj

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. (Łk 1,41).

Drodzy Bracia i Siostry!

To wielki, chyba najważniejszy moment w życiu świętej Elżbiety: Jezus przychodzi do niej w "monstrancji" Maryi - ukryty, a jednak tak odczuwalny. Maryja wchodzi do jej domu i pozdrawia ją - a Duch Święty napełnił Elżbietę. Czy nie tak zaczyna się autentyczna maryjność, że przyjmujemy pozdrowienie od Maryi? Zanim my możemy pozdrawiać Matkę naszego Pana - na przykład śpiewając litanię, odmawiając różaniec czy inne modlitwy, Ona przychodzi do nas i nas pozdrawia. To równocześnie wielki moment przyjęcia Ducha Świętego!

Maryja nie przychodzi do nas po to, abyśmy zapomnieli o Bogu, abyśmy zostawili nasze obowiazki, abyśmy zaniedbali Jezusa. Przychodzi do nas, aby dać nam Jezusa, aby otwierać nam serce, rozum, aby budzić radość i nawet śpiew w radości Ducha Świętego. Przez bliskość Maryi przyjmujemy tego Ducha sercem, w prawdziwej wolności. Tam, gdzie jest Maryja, jest natchnienie, jest "inspiracja". Ten wyraz - inspiracja pochodzi od spiritus ("duch") i można powiedzieć, że właściwa inspiracja to przyjęcie Ducha Świętego!

Chciałbym, abyśmy szczególnie podczas tej Mszy Świętej byli razem z Maryją i z Jezusem - tak mocno, że na nowo przyjmiemy Ducha Świętego. Wtedy też wyjdzie na jaw nasze powołanie i będziemy mogli dać nasz specyficzny wkład w dzieło zbawienia: w swoim sercu, w swoim wnętrzu odczujemy naszego "Jana Chrzciciela!"

Niech ta Eucharystia pomoże nam odczytać na nowo i głębiej własne powołanie, abyśmy mogli razem z Maryją śpiewać "Magnificat" przez całe nasze życie.

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Kazania maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Poszukałem trochę i oto jakie znalazłem zachęty świętych do odmawiania różańca: św. o. Pio (1887 - 1968) "Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi". Podajcie mi moją broń - m...
Moria · 08-06-2009 19:32