Modlitwy różne

30 maj 2010

Boże Ciało

0 komentarzy · 17757 czytań · Drukuj

Adoracje Najświętszego Sakramentu

 

1. Jestem z wami po wszystkie dni.

Niech będzie uwielbiony i wysławiony Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie. Panie, Jezu Chryste, przed swoim wniebowstąpieniem, powiedziałeś do uczniów: "Jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata". (Mt 28,20)

Jak cudownie te słowa wypełniają się w misterium Najświętszego Sakramentu. Jak namiot rozbiłeś pośród naszego życia Twoją obecność na drodze naszej ziemskiej pielgrzymki.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Jesteś z nami nie tylko w Swojej Boskiej wszechmocy, bo przecież wraz z Ojcem i Duchem Świętym niewidzialnie jesteś obecny we wszystkim, lecz pod widzialnymi postaciami mieszkasz pomiędzy nami. Zaprawdę tu jest Dom Boży i brama niebios.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Boski Zbawicielu, jak wielki jest Twój dar. Mamy przed sobą chleb, o którym Ty sam powiedziałeś: "to jest Ciało moje dla was" (1 Kor 11,24). Tu jest napój, o którym powiedziałeś: "to jest Kielich nowego i wiecznego Przymierza, moja Krew, która dla was i dla wielu zostanie przelana na odpuszczenie grzechów.".

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Jesteś z nami nie tylko w jednym miejscu jak kiedyś, gdy chodziłeś po ziemi - teraz jesteś wszędzie, gdzie pali się światełko przy Twym tabernakulum. Mogą przychodzić do Ciebie wszyscy, którzy są utrudzeni i obciążeni.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Ustanowiłeś ten Sakrament na pamiątkę Twojej śmierci ofiarnej na krzyżu. My wszyscy możemy w tajemniczy sposób stać pod Twoim krzyżem, by otrzymywać łaski, które hojnie rozdzielasz.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Panie, Jezu Chryste, Ty w tym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę Twej męki, daj nam, byśmy w naszych sercach nosili prawdziwą wdzięczność za Twą miłość. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa.
Chwała i dziękczynienie.
Jezusa ukrytego.
Ja wiem, w Kogo ja wierzę.

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy różne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Lukasz napisał/a: Chce nam podarować wszystko co ma, także swoją Najświętszą Matkę. Ciekawe jest to, że to ma miejsce po Ostatniej Wieczerzy, czyli po tym, jak ofiarował nam Chleb na życie wieczne. Myślę, że największym darem Jezusa jest Jego śmierć za moje grzechy, a dał Matkę, bo wiedział, że dziecku bez matki trudno zrozumieć świat, że potrzebuje opieki, wsparcia, towarzyszenia. Maryj...
mlody_tobiasz · 06-03-2009 18:26