Modlitwy różne

30 maj 2010

Boże Ciało

0 komentarzy · 22426 czytań · Drukuj

Adoracje Najświętszego Sakramentu

 

1. Jestem z wami po wszystkie dni.

Niech będzie uwielbiony i wysławiony Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie. Panie, Jezu Chryste, przed swoim wniebowstąpieniem, powiedziałeś do uczniów: "Jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata". (Mt 28,20)

Jak cudownie te słowa wypełniają się w misterium Najświętszego Sakramentu. Jak namiot rozbiłeś pośród naszego życia Twoją obecność na drodze naszej ziemskiej pielgrzymki.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Jesteś z nami nie tylko w Swojej Boskiej wszechmocy, bo przecież wraz z Ojcem i Duchem Świętym niewidzialnie jesteś obecny we wszystkim, lecz pod widzialnymi postaciami mieszkasz pomiędzy nami. Zaprawdę tu jest Dom Boży i brama niebios.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Boski Zbawicielu, jak wielki jest Twój dar. Mamy przed sobą chleb, o którym Ty sam powiedziałeś: "to jest Ciało moje dla was" (1 Kor 11,24). Tu jest napój, o którym powiedziałeś: "to jest Kielich nowego i wiecznego Przymierza, moja Krew, która dla was i dla wielu zostanie przelana na odpuszczenie grzechów.".

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Jesteś z nami nie tylko w jednym miejscu jak kiedyś, gdy chodziłeś po ziemi - teraz jesteś wszędzie, gdzie pali się światełko przy Twym tabernakulum. Mogą przychodzić do Ciebie wszyscy, którzy są utrudzeni i obciążeni.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Ustanowiłeś ten Sakrament na pamiątkę Twojej śmierci ofiarnej na krzyżu. My wszyscy możemy w tajemniczy sposób stać pod Twoim krzyżem, by otrzymywać łaski, które hojnie rozdzielasz.

Dziękujemy Tobie, Panie, utajony w Sakramencie Twojej miłości.

Panie, Jezu Chryste, Ty w tym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę Twej męki, daj nam, byśmy w naszych sercach nosili prawdziwą wdzięczność za Twą miłość. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa.
Chwała i dziękczynienie.
Jezusa ukrytego.
Ja wiem, w Kogo ja wierzę.

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy różne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Ja chadzam :D tzn byłam parę razy na Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej z Wiślicy na Jasną Górę (dłużej się nie mogła nazywać ;) ) ale nie tylko o piesze pielgrzymowanie mi chodzi - są też inne formy: autokar, rowery...i oczywiście nie tylko o szlak do Czarnej Madonny.. Ok, może trochę zacznę to dzielenie, bo coś Was tu nie widać :P PPK przechodzi przez moją miejscowość...zawsze to była fraj...
katarina · 11-07-2009 14:10