Nabożeństwa maryjne

22 grudzień 2009

Adoracje na Boże Narodzenie

0 komentarzy · 45700 czytań · Drukuj

A Słowo stało się Ciałem

Panie, Jezu Chryste, Synu żywego Boga, dla nas i dla naszego zbawienia przyszedłeś na świat. Przyjąłeś ciało przez Ducha Świętego z Maryi Dziewicy i stałeś sie człowiekiem.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Objawiłeś ogrom Twojej miłości nie tylko paru ludziom w Betlejem. My wszyscy możemy przychodzić do Ciebie.

By tak było, darowałeś nam Najświętszy Sakrament, siebie samego pod postaciami chleba i wina.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. W czas Twoich narodzin ludzie mogli Cię poznać jedynie w wierze, widzieli tylko bezradne dziecko owinięte w pieluszki, w żłobie leżące. Zawierzyli słowom Anioła: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan".

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. My również poznajemy Cię w wierze. Wierzymy Twojemu Słowu. Wierzymy i wysławiamy Cię. Ty jesteś w Najświętszym Sakramencie prawdziwie obecny.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Gdy teraz, podczas świąt Bożego Narodzenia przychodzimy do żłóbka, pragniemy tę prawdę mieć przed oczyma, że Twoja miłość potrafi pochylić się aż do poniżenia.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Panie, Jezu Chryste, Ty pragniesz Tajemnicę Swojego Człowieczeństwa dokończyć w nas. Dajesz nam, przez łaskę, w niepojęty sposób udział w Twoim życiu. Tak jak członki ciała złączone są z głową, tak i my należymy do Twojego Mistycznego Ciała, do Twojego Kościoła.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Zachowaj, Panie, Twoje życie w nas. Daj, byśmy byli żywymi członkami Twojego Kościoła. Prosimy Cię o to przed żłóbkiem, który jest obrazem tamtego, zbawczego wydarzenia. Jednak jesteś prawdziwie obecny. Bo Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami. Jesteś pośród nas z miłością Twego zbawiającego Serca.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Boże, Ty stworzyłeś godność człowieka i postanowiłeś ją jeszcze bardziej przyozdobić. Daj nam przez tajemnicę Człowieczeństwa Twego Jednorodzonego Syna mieć udział w Twojej Boskiej naturze, tak jak On zechciał mieć udział w naszej, człowieczej naturze: Jezus Chrystus, Twój Syn, a nasz Pan, który z Tobą żyje i króluje, w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu....

Pieśni:
Cicha noc.
A wczora z wieczora.
Różaniec święty: Tajemnica Bożego Narodzenia.

Anioł Pański.

« Pójdźmy się pokłonić | A Słowo stało się Ciałem | » Prośby Bożonarodzeniowe

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Jeżeli ktoś pragnie kupić szopkę betlejemską lub ozdoby choinkowe i jednocześnie wspomóc dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie to zapraszam na stronę: http://www.pkwp.org/oferta/ :tiphat
shk15 · 06-12-2010 09:29