Nabożeństwa maryjne

22.12.2009

Adoracje na Boże Narodzenie

0 komentarzy · 50947 czytań · Drukuj

Adoracje mogą być odprawione w Wigilię Bożego Narodzenia lub w sam dzień Bożego Narodzenia "przy żłóbku": w Bożonarodzeniowej szopce można ustawić monstrancję z Najświętszym Sakramentem i adorując tajemnicę Wcielenia Słowa Bożego posłużyć się poniższymi tekstami.

Adoracje na Boże Narodzenie

Pójdźmy się pokłonić

W Chrystusie, Panu naszym, objawiła się przyjaźń i dobroć Boża dla człowieka. Pójdźmy pokłonić się Jemu.

Śpiewajmy Panu pieśń nową, bo cudowne rzeczy uczynił dla nas. Jak kiedyś, Boski Zbawicielu, pasterze przed Twoim żłóbkiem, tak i my z radosnym sercem klęczymy przed Tobą. Wiemy, że tu, w Najświętszym Sakramencie, jesteś obecny jako Bóg i jako Człowiek, że dla nas narodziłeś się w Betlejem.

Śpiewajmy Panu pieśń nową, bo cudowne rzeczy uczynił dla nas. Synu Wiecznego Ojca, dla naszego Zbawienia stałeś się człowiekiem. Przyszedłeś do nas, nie dla naszych zasług, lecz przez miłosierdzie. Twoją łaską usprawiedliwieni, stajemy się dziedzicami wiecznego życia (Tt 3,4-7).

Śpiewajmy Panu pieśń nową, bo cudowne rzeczy uczynił dla nas. Byliśmy zagubionym plemieniem ludzkim. Przez grzech pierworodny byliśmy dziećmi gniewu. Wielu z nas przez własne grzechy zasługiwało na potępienie. Przyszedłeś od wiecznego Ojca, by nas zbawić.

Śpiewajmy Panu pieśń nową, bo cudowne rzeczy uczynił dla nas. Panie Jezu, Ty sam zechciałeś dać Ojcu w niebie zadośćuczynienie, którego my ludzie nigdy nie moglibyśmy uczynić. Dlatego już przy Twoim przyjściu na świat rzekłeś do Ojca:

Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś mi utworzył ciało; całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie. Wtedy rzekłem: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją, Boże (Hbr 10,5-7).

Śpiewajmy Panu pieśń nową, bo cudowne rzeczy uczynił dla nas. Panie, Jezu Chryste, już przy przyjściu na świat ofiarowałeś się Boskiemu Ojcu. W żłóbku rozpocząłeś ofiarę życia przyjąwszy postać sługi. Na krzyżu dokonałeś ofiary - stałeś się posłuszny aż do śmierci. Codziennie odnawiasz Swą zbawczą ofiarę na ołtarzach, gdzie Twoje Bóstwo i Człowieczeństwo ukrywasz jeszcze pod postaciami chleba i wina.

Co możemy Ci dać, Panie, za wszystko, co dla nas uczyniłeś?

Podnieśmy Kielich zbawienia, pragniemy sławić imię Twoje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu....

Pieśni:
Pójdźmy wszyscy do stajenki.
W żłobie leży.
Gdy się Chrystus rodzi.
Gdzie w uroczystej cichości.

Pójdźmy się pokłonić | » A Słowo stało się Ciałem | » Prośby Bożonarodzeniowe

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne