Wiadomości

10 październik 2010

Rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

1 komentarz · 8430 czytań ·Drukuj

Kanonizacji dokonał papież Jan Paweł II. Kanonizacja św. Maksymiliana miała też szczególny charakter ze względu na toczoną już wcześniej dyskusję na tem męczeństwa św. Maksymiliana.

Poddawano w wątpliwość czy czyn heroiczny jakiego dokonał św. Maksymilian można zakwylifikować jako męczeństwo w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Papież Jan Paweł II ostatecznie zadecydował aby czcić św. Maksymiliana jako męczennika, tłumacząc że św. Maksymilian jest w najwyższym stopniu męczennikiem ponieważ przez oddanie życia za drugiego człowieka naśladował Chrystusa Króła Męczenników, który oddał życie za nas wszystkich.

O takich jak św. Maksymilian mówi Chrystus: "Nie ma większej miłości od tej gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich".

Prośba o wyniesienie na ołtarze św. Maksymiliana jako męczennika zjednoczyła również biskupów polskich i niemieckich.

Podczas kanonizacji obecny był na placu św. Piotra Franciszek Gajowniczek, więzień Auschwitz ocalony przez św. Maksymiliana.

Komentarze

140#1 | Marco dnia 10 październik 2010 20:27:00
Tak Jan Paweł II miał rację gdyż św. Maksymilian Maria Kolbe w doskonały aż do heroizmu sposób upodobnił swe życie do życia swego Mistrza Jezusa Chrystusa. Słowa wypowiadane przez siebie wprowadzał w czyn i swym świadectwem je potwierdzał. A powiedział,że : "więci nic innego nie robili, jak tylko odtwarzali życie Pana Jezusa. Im kto więcej odzwierciedli w sobie obraz Zbawiciela, ten tym więcej się uświęci". Pokój i dobro wszystkim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Poszukałem trochę i oto jakie znalazłem zachęty świętych do odmawiania różańca: św. o. Pio (1887 - 1968) "Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi". Podajcie mi moją broń - m...
Moria · 08-06-2009 19:32