Wiadomości

19 czerwiec 2014

Wspaniały prezent na Boże Ciało od Matki Bożej Częstochowskiej

0 komentarzy · 10361 czytań ·Drukuj
Wspaniały prezent na Boże Ciało od Matki Bożej Częstochowskiej

Boże Ciało w tym roku będzie wyjątkowo radośnie celebrowane jako święto patronalne amerykańskiego miasta Corpus Christi, które jest położone nad Zatoką Meksykańską w południowym Teksasie w USA. Po 37 latach zamknięto tutaj ostatnią placówkę aborcyjną  prowadzoną przez dra Eduardo Aquino, gdzie zabijano ok. 2 tys. poczętych dzieci rocznie. Corpus Christi jest drugim co do wielkości miastem w stanie Teksas i ma ok. 300 tys. mieszkańców W przeszłości działały tutaj aż trzy abortarie, w których pracowało dziewięciu aborcjonistów. Dzisiaj nie ma żadnej!

Miasto wolne od aborcji
Obecnie w odległości ok. 540 km przez stan Teksas  nie ma żadnej placówki aborcyjnej na południe od San Antonio. W mieście Corpus Christi działa kilka ośrodków pro-life, które pomagają matkom w trudnych sytuacjach życiowych. Teraz wszystkie kobiety kuszone aborcją będą się zgłaszać do nich.

Dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej
To wielkie zwycięstwo miejscowi działacze pro-life przypisują obecności i wstawiennictwu Matki Bożej w Ikonie Częstochowskiej, pielgrzymującej przez świat w obronie cywilizacji życia. Czarna Madonna zatrzymała się w mieście Corpus Christi w lutym 2014. Otoczona dużą grupą modlących się ludzi stanęła przed placówką aborcyjną dra Aquino w czasie, gdy były tam zabijane dzieci, średnio ośmioro każdego dnia. Modlitwie przewodniczył ks. Peter West, wiceprezydent Human Life International ds. Misji, który jest koordynatorem peregrynacji w USA i Kanadzie. Wszyscy gorąco modlili się o zamknięcie tej placówki i powstrzymanie aborcji.

Ponad 10 lat temu do Corpus Christi przybył pielgrzymujący wizerunek Matki Bożej z Guadalupe. Wówczas wierni także modlili się razem z Maryją przed innym centrum aborcyjnym. Po roku i jednym dniu placówka ta została na zawsze zamknęła. Tę ostatnią  zamknięto już po trzech miesiącach od wizyty Czarnej Madonny.

Teksas walczy o prawo do życia
Ruchy pro-life w Teksasie są bardzo aktywne. Aborcja w USA jest legalna aż do urodzenia się dziecka. Żaden stan nie może jej zabronić, ale udało się wprowadzić prawo stanowe ustalające standardy bezpieczeństwa dla gabinetów aborcyjnych.  To spowodowało, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba takich placówek zmalała o połowę. Zamykając swój gabinet oburzony dr Aquino stwierdził, że aby spełnić standardy bezpieczeństwa dla typowego ambulatorium chirurgicznego musiałby zainwestować półtora miliona dolarów. To ilustruje, w jakich warunkach odbywał się ten proceder. 

Z wdzięcznością dla Matki Bożej
Obrońcom życia w Corpus Christi od prawie 40. lat przewodzi dr Francette Meaney, która z radością oświadczyła: "Dziękujemy Matce Bożej w Ikonie Częstochowskiej za to wielkie błogosławieństwo. Teraz miasto Bożego Ciała będzie miejscem, gdzie każde dziecko będzie miało szansę, aby się urodzić".

Figura Matki Bożej na dachu
Obrońcy Życia z Corpus Christi zamierzają wykupić posesję, gdzie wcześniej znajdowało się centrum aborcyjne i zamienić je na centrum modlitwy i zadośćuczynienia za grzechy aborcji. Na szczycie dachu chcą ustawić dużą figurę Matki Bożej. Ma to być pomnik dla uczczenia pamięci o tysiącach dzieci, które tutaj straciły życie, a jednocześnie centrum pro-life.

Ewa H. Kowalewska

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis