Wiadomości

13 maj 2014

Episkopat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

0 komentarzy · 7319 czytań ·Drukuj
Episkopat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Europę trzeba budować nie tylko na wartościach ekonomicznych, ale przede wszystkim opierając ją na tych wartościach duchowych - przypomina Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Zachęca do udziału w głosowaniu i apeluje o odpowiedzialny wybór osób, którym na sercu leży autentyczne dobro Europy i Polski.

"Włączając się w apel Biskupów Wspólnoty Europejskiej, aby każdy z nas, obywateli Europy, w duchu odpowiedzialności za nią i dobrze spełnionego obowiązku poszedł do urn wyborczych i oddał w wyborach do Parlamentu Europejskiego swój głos zgodnie z własnym dobrze uformowanym sumieniem, przypominamy, że w ten sposób - poprzez naszych przedstawicieli, którzy będą działać w Parlamencie Europejskim w duchu św. Jana Pawła II - my sami będziemy mogli wypełnić te zobowiązania, które w odniesieniu do budowania jedności europejskiej pozostawił nam św. Jan Paweł II" - napisali członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski i bp Wojciech Polak.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja 2014 r.

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014

episkopat.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Na Facebooku powstało Koło Rycerstwa Niepokalanej! Jest to miejsce spotkania wszystkich rycerzy Niepokalanej, stworzone na wzór parafialnych kół MI. Możemy tu wymieniać się informacjami, dzielić się naszymi świadectwami, udostępniać posty do wartościowych stron, razem się modlić, zachęcać innych do włączenia się do MI i pozyskiwać kolejne dusze dla Niepokalanej, aby w ten sposób zdobyć dla Niej...
AHAWA · 14-09-2011 18:17