Bez kategorii

24.01.2013

Trwa różańcowa akcja za kleryków

0 komentarzy · 14330 czytań ·Drukuj

rozanieczakleryka.plOd października trwa modlitewna kampania w intencji przyszłych kapłanów. Na stronie www.rozanieczakleryka.pl można zadeklarować swoje wsparcie modlitewne, ofiarowując przynajmniej jedną dziesiątkę różańca za młodych alumnów. Całemu wydarzeniu patronuje m.in. portal Maryjni.pl.

Jeden z organizatorów akcji Maciej Gnyszka z Fundacji Dobrych Mediów zapewnia - «chcemy kapłanów życzliwych, rozważnych w mowie, znających dobrze doktrynę i jej dziedzictwo. Modlimy się o duszpasterzy, którzy będą stale pogłębiać swą wiarę, świadomych swojej słabości, wiedzących, czego się trzymać, a czego nie, znających swe credo i historię tak dobrze, że mogą jej bronić. Codziennie prosimy Boga o duchownych potrafiących odróżniać stanowczo dobro od zła, będących światłem i świadectwem dla innych.»

Na stronie akcji www.rozanieczakleryka.pl zadeklarowało modlitwę już ponad 250 osób z całej Polski i za granicy. Organizatorzy przypominają, że od lat z zaniepokojeniem obserwujemy agresywne ataki na wiarę, Kościół i duchownych. Dlatego ta inicjatywa ma na celu m.in. przeciwstawienie się aktom antyreligijnym. Św. Jan Maria Vianney mówił: «kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii».

Uczestnicy akcji chcą ochraniać chętnych do kapłaństwa modlitewnym parasolem już u progu seminaryjnego kształcenia. Już na pierwszych latach studiów w Seminariach Duchownych ważą się losy przyszłości Kościoła. Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę www.rozanieczakleryka.pl i zadeklarować się w odmawianiu przynajmniej jednej dziesiątki różańca za młodych alumnów. Portal Maryjni.pl jako Patron przedsięwzięcia serdecznie zachęca do modlitwy.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis