Opinie

15.03.2012

PZPN boi się krzyża

1 komentarz · 15544 czytań ·Drukuj

Warszawa, 14 marca 2012

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej
w sprawie dyskryminacyjnych działań PZPN

Wyrażamy stanowczy protest przeciw bulwersującemu pomysłowi Polskiego Związku Piłki Nożnej wprowadzenia zakazu wnoszenia symboli religijnych na polskie stadiony podczas Euro 2012. Pomysł ten jest skandaliczny zarówno co do treści, jak i formy.

W przepisach przygotowanych przez PZPN umieszczono "materiały religijne» obok "rasistowskich i ksenofobicznych». Znaki wiary potraktowano jak narzędzia przemocy.

Decyzja powyższa to ponadto prosta droga do wprowadzenia wobec piłkarzy zakazu powszechnie praktykowanego znaku krzyża przy wejściu na boisko czy po strzeleniu bramki. Znaki te stanowią piękny przejaw chrześcijańskiej kultury w życiu codziennym, stanowią dla ludzi otuchę, budują poczucie wspólnoty. Czy to też chcecie zniszczyć?

Apelujemy do kierownictwa PZPN o otrzeźwienie. Wycofajcie się z tego pomysłu jak najszybciej, jak wycofaliście się ze zdejmowania godła narodowego z koszulek naszych piłkarzy. Weźcie przykład z dyrekcji PLL LOT, która wycofała się z pomysłu zakazu noszenia krzyżyków przez stewardesy. Nadgorliwość w praktykowaniu poprawności politycznej musi mieć swoje granice.

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Tomasz Miller
Rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej

Komentarze

5#1 | AHAWA dnia 20.03.2012 17:07:21

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis