Opinie

12.01.2012

Apel przeciwko nadmiernym oraz coraz większych obciążeniom Rodzin wychowujących dzieci

0 komentarzy · 16545 czytań ·Drukuj

Zachęcamy do podpisania Apelu przeciwko nadmiernym oraz coraz większych obciążeniom Rodzin wychowujących dzieci.

NIE podwyżce podatków dla Rodzin wychowujących dzieci!

Na skutek ciągłych podwyżek podatków dla rodzin wychowujących dzieci ruszamy z akcją zbierania podpisów pod Apelem o zaniechanie takiego działania.

Link do złożenia podpisu.

Zwiększenie obciążeń dla rodzin poprzez:
- zniesienie dodatków porodowych oraz ulg podatkowych na dzieci dla części rodzin (wzrost ponad 250 mln zł);
- brak waloryzacji ulgi podatkowej na dzieci, uchwalonej w 2007 r. w wymiarze 1145,08zł przy ówczesnej płacy minimalnej 936zł. Obecnie proponuje się, od 2013 r., ulgę 1112 zł / 1668,06 zł przy płacy minimalnej ponad 1500 zł;
- podniesienie podatku VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dla dzieci z 8% do 23% od 1 stycznia 2012 r. (wzrost ponad 163 mln zł)

(Podniesienie podatku nakazał Polsce Europejskie Trybunał Sprawiedliwości, który orzekł, że preferencyjna stawka VAT w naszym kraju jest niezgodna z unijnym prawem. Polski rząd natychmiast zmienił przepisy choć np. w Anglii na te towary jest 0% VAT-u, a Luksemburgu 3% - czy my musimy być bardziej pro-unijni niż UE?);
- brak waloryzacji kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych, które od 1 maja 2004 r. wynosi 504 zł brutto na osobę, choć z założenia miało być co najmniej równe kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2004 r. była to kwota 824 zł, a w 2012 r. - ponad 1500zł).

Wzywamy Sejm Rzeczypospolitej do odrzucenia wszelkich propozycji godzących w podatkowe i społeczne prawa rodziny. Działania podjęte przeciw tym prawom świadczyłyby o całkowitej nieodpowiedzialności ich autorów. Polska przeżywa zapaść demograficzną, która - jeżeli nie odwrócimy tej tendencji w najbliższych latach - zamieni się w katastrofę. Mało liczne pokolenia nie zapełnią rynku pracy, nie zapewnią budżetowi dochodów, a starszym (czyli dziś średnim) pokoleniom - utrzymania w ramach solidarności pokoleń. Słabnąca demograficznie Polska będzie coraz mniej znaczyć w Europie.

W sytuacji, gdy na dziesięć młodych Polek i dziesięciu młodych Polaków przypada tylko dwanaścioro dzieci - sytuację Polski ratują rodziny, które są nastawione na wychowanie potomstwa. Każda z tych rodzin musi wiedzieć, że Rzeczpospolita stoi po jej stronie, a nie zrzuca na nią ciężary kryzysu. Rezerw finansowych należy szukać w środkach przeznaczanych na finansowanie partyjnych central, w obsłudze ministerstw, w odłożeniu drugorzędnych inwestycji, w zniesieniu ulg podatkowych dla użytkowników antykoncepcji, w rezygnacji z jakichkolwiek projektów finansowania laboratoriów in vitro, w konsekwentnym zniesieniu przywilejów emerytalnych funkcjonariuszy władzy kolaboracyjnej z czasów PRL (na przykład tzw. oficerów politycznych LWP).

Apelujemy do Pań i Panów Posłów! Stójcie po stronie tych, którzy chronią naszą przyszłość - po stronie rodzin wychowujących dzieci!

Dlatego też oczekujemy szybkiego wycofania się przez premiera Rządu RP z tych propozycji.

Zachęcamy do poparcia Apelu przez złożenie swojego podpisu.

Apel zostanie przekazany zarówno Premierowi Rządu jak również Prezydentowi, Marszałkom Sejmu i i Senatu oraz szefom klubów parlamentarnych.

W imieniu organizatorów apelu -
Lech Łuczyński - 693090030
Koordynator akcji zbierania podpisów pod apelem

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis