Dyskusje

06.01.2012

TV Trwam bez koncesji - PO wasalizuje multipleksy

0 komentarzy · 17254 czytań ·Drukuj

KRRiT odrzuciła wniosek fundacji ojca Rydzyka o koncesję na miejsce telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Uprawnia ona do nadawania programów w technologii cyfrowej. Od 1 sierpnia 2013 telewizja cyfrowa zastąpi w pełni tradycyjną analogową. Brak tej koncesji spowoduje, że telewizja Trwam nie będzie dostępna między innymi w kablówkach.

Rzeczniczka Rady Katarzyna Twardowska tłumaczy, że przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej. Dodaje, że ważnym kryterium było również zapewnienie powodzenia finansowego przedsięwzięcia, jakim jest uruchomienie nadawania przez wszystkie podmioty, które otrzymały koncesję.

Jednocześnie KRRiT nie udziela "Rz" informacji o szczegółowych powodach odmowy wydania koncesji TV Trwam. Wśród dziennikarzy zatrudnionych w warszawskiej centrali stacji nieoficjalnie mówi się, że decyzja KRRiT ma charakter polityczny i należało się jej spodziewać.

Koncesję uzyskały:

w multipleksie MUX-2 koncesje mają już m.in. Polsat, TVN, TV Puls, w multipleksie MUX-3: wszystkie TVP, w tym TVP Kultura, TVP Historia.

Na ostatnim wolnym multipleksie MUX-1 - poza TVP 1, TVP 2 i TVP Info - koncesję otrzymały: Eska TV na nadawanie programu muzycznego (Eska TV), grupa ATM na program rozrywkowy (ATM Rozrywka TV), Spółka Stavka na program informacyjno-publicystyczno-poradnikowy (TTV) i spółka Lemon Records na nadawanie programu Polo TV popularyzującego polską muzykę.

Telewizja Trwam nie jest żadnym potentatem, to mała telewizja, dostępna w kablówkach, na satelicie i w internecie. Ma jednak wierne grono słuchaczy, dla których jest bardzo ważna. Jest jednak jeden czynnik wyróżniający TV Trwam spośród wszystkich innych telewizji. Jako jedyna jest opozycyjna w stosunku do rządu. Nigdy też nie została ukarana przez KRRiTV, nic nie wiadomo o tym, by nie płaciła za swoje zobowiązania.

Dzisiejszą decyzja władza utrąca ostatnie medium elektroniczne, które ośmiela się ją krytykować. Tym bardziej śmieszna i po prostu chamska jest odmowa przez KRRiTV wyjaśnienia szczegółów swojej decyzji.

Dlatego wszystkich, którym zależy na wolności, pluralizmie i demokracji w naszej Ojczyźnie prosimy o pomoc w uzyskaniu koncesji na miejsce na multipleksie. Prosimy bardzo o zbieranie podpisów wśród wszystkich ludzi dobrej woli pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tej sprawie, ale i przesyłanie kopii do Biura Radia Maryja w Toruniu, ul. Żwirki i Wigury 80 - aby można było mieć wgląd w to, ilu ludzi i kto zwracał się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

protest w sprawie nie udzielenia koncesji tv trwam

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis