Wiadomości

08 grudzień 2011

Bądźcie żywą relikwią - zakończenie Roku Kolbiańskiego w Niepokalanowie

0 komentarzy · 7662 czytań ·Drukuj
Bądźcie żywą relikwią - zakończenie Roku Kolbiańskiego w Niepokalanowie

 

Z okazji kończącego się Roku Kolbiańskiego, na główne uroczystości odpustowe do Niepokalanowa przybył abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. W wygłoszonym przez siebie okolicznościowym kazaniu zwrócił uwagę na problem zagubienia sensu grzechu, który zamiast być pokonanym, jest spychany w podświadomość. "Czynimy dokładnie to, co w każdej innej sferze życia jest dziś powszechnie uważane za najgorsze rozwiązanie: negujemy problem, zamiast go rozwiązywać; spychamy i pakujemy w podświadomość zło, zamiast eliminować je z naszego życia" - zauważył Nuncjusz.

Z okazji zakończenia Roku Kolbiańskiego Hierarcha podziękował zakonowi franciszkanów za hasło tego Roku: "Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana".

Przesłanie, które zostawił licznie zgromadzonym w bazylice niepokalanowskiej wiernym - pielgrzymom z różnych stron Polski, streścił s łowach: "Dziś niesiemy z sobą relikwie św. Maksymiliana. Podczas całego swojego życia ten Święty nie czynił nic innego, jak prowadził ludzi do Maryi Niepokalanej. Także dziś jego relikwie przynaglają nas, abyśmy my sami stali się relikwią - żywym obrazem Niepokalanej".

 

Przedstawicielom pielgrzymów przybyłych z Bełchatowa i Łap Gwardian Niepokalanowa przekazał relikwie św. Maksymiliana - włosy, które po o. Maksymilianie pozostały. W Roku Kolbiańskim zostało wydanych ok. 250 relikwii, które powędrowały do ok. 250 miejscowości na całym świecie

W uroczystości, jak co roku, uczestniczył klub Honorowych Krwiodawców, których patronem jest św. Maksymilian. Kanclerz Kapituły Suwerennego Orderu św. Maksymiliana Marii Kolbego, płk. Henryk Zając, w imieniu Honorowych Dawców Krwi wręczył na ręce Gwardiana Niepokalanowa "suwerenny order św. Maksymiliana" dla sanktuarium w Niepokalanowie. "Za kult modlitwy i pamięci Twórcy Niepokalanowa i dzieł przy nim powstałych, św. Maksymiliana Marii Kolbego..., za wieloletni dar krwi..., za wybitne zasługi w działalności charytatywnej i pomocy Honorowego Krwiodawstwa oraz uświadamianie potrzeby miłości bliźniego na wzór św. Maksymiliana".

Honorową odznakę klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy ordynariacie polowym Wojska Polskiego otrzymał także Nuncjusz Apostolski "na pamiątkę odprawienia Mszy św. i przyjęcie Krwiodawców pod swoje ojcowskie skrzydła".

O Stanisław Piętka, gwardian Niepokalanowa, wręczył abp. Celestino Migliore stułę Roku Kolbiańskiego, w podziękowaniu za wspólną modlitwę w tym ważnym dniu odpustu niepokalanowskiego - dniu Niepokalanego Poczęcia NMP.

Zobacz kazanie Nuncjusza Apostolskiego

 

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Nie zawsze w południe mam czas na odmówienie tej modlitwy, ale gdy słyszę dzwony bijące na Anioł Pański, staram się przynajmniej pomyśleć przez chwilę o Bogu, o tym, że mnie kocha i zesłał swojego Syna na ziemię, który przez pokorę Niepokalanej stał się Człowiekiem. Szczególnie cenię sobie niedzielną południową modlitwę z Ojcem świętym... jego słowa rozważania, Anioł Pański odmówiony z nim w łą...
Lukasz · 05-03-2009 16:17