Modlitwy różne

04.05.2010

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem

0 komentarzy · 16795 czytań · Drukuj

Adoracja na 5 Niedzielę Wielkanocną

Panie, Jezu Chryste, wierzymy, że z całym bogactwem Twego Boskiego i Człowieczego Życia jesteś tu obecny pod postaciami Twego Najświętszego Sakramentu. Wielbimy Cię i dziękujemy Ci za to, że Zmartwychwstały jesteś pośród nas. Wyprowadziłeś nas z ciemności i cienia śmierci do przedziwnego Twego światła.

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem.

Niech będzie uwielbiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On zrodził nas, byśmy stali się nowymi ludźmi. W swoim wielkim miłosierdziu, przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa udzielił nam żywej nadziei na uczestniczenie w nieskończonym dziedzictwie, które zgotowane jest dla nas w niebie. To On zachowuje w nas wiarę, byśmy osiągnęli zbawienie, które ma nam być objawione przy końcu czasów. Dlatego wypełnia nas radość, chociaż chwilowo cierpimy z powodu różnych prób, lecz wiemy, że prawdziwa wiara, mocna i trwała, zawsze jest doświadczana niby w ogniu złoto, by tym bardziej okazała się godna nagrody (1 P 1,3-7). Panie, Jezu Chryste, złóż nasz hołd przed tronem Twego Ojca.

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem.

Przez grzech Adama smierć przyszła na świat. A ponieważ wszyscy zgrzeszyli, wszyscy zostali poddani śmierci
(wg Rz 5,12). Śmierć jest zapłatą za grzech, ale łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym (1 P 6,23).

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem.

Lecz Ty, Panie, umiłowałeś nas, gdy byliśmy jeszcze w grzechu. Ty sam, bez grzechu, wziąłeś nasz ciężar na siebie. Dług grzechu, który świadczył przeciw nam zmazałeś własną krwią. Jako Baranek niewinny dałeś swe życie na ofiarę za grzeszników.

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem.

Jak przepowiedziałeś, iż świątynię niech zburzą, a Ty w trzy dni ją wzniesiesz na nowo - tak uczyniłeś. Powstałeś z grobu. Zniszczyłeś moc śmierci przez własne umieranie. Śmierć została spętana Twoim zwycięstwem.

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem.

Jako Baranek wielkanocny sam siebie ofiarowałeś Ojcu. Przez Twoją drogocenną krew jesteśmy oczyszczeni z grzechów. Przywołujesz nas do wielkanocnej uczty, byśmy mieli udział w błogosławieństwie Twej ofiary. Dlatego obdarzyłeś nas Najświętszym Sakramentem. By nam przekazywać życie, które dla nas zdobyłeś przez śmierć krzyżową.

Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem.

Panie, Jezu Chryste, Ty powiedziałeś światu: "Kto spożywa moje Ciało i moją Krew pije, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym". Daj nam mocną i niezachwiana wiarę na każdy czas. Niech zawsze będziemy godni, w odzieniu łaski, przychodzić do Twego stołu, by spożywać Twe Ciało i Twoją Krew. Nie ku potępieniu, lecz ku zbawieniu wzbudź nas do życia w dniu ostatecznym. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Alleluja! Jezus żyje.
Zwycięzca śmierci.
Alleluja! Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy różne