Maryjne

13 grudzień 2017

Zawierzenie Prowincji Krakowskiej OFMConv.

0 komentarzy · 716 czytań ·Drukuj
Zawierzenie Prowincji Krakowskiej OFMConv.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Franciszkanie Konwentualni Prowincji Krakowskiej dokonali aktu zawierzenia prowincji Maryi Niepokalanej. Uroczystość miała miejsce w Bazylice św. Franciszka w Krakowie po mszy św. o godz. 11:30.

Przy ołtarzu Maryi Niepokalanej O. Prowincjał Marian Gołąb odczytał akt zawierzenia prowincji Niepokalanej.

"Wspominając setną rocznicę Objawień Fatimskich oraz powstania „Rycerstwa Niepokalanej”, dzisiaj, w uroczystość Twego Niepokalanego Poczęcia, jako przełożony Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię otoczony gwardianami, wychowawcami, odpowiedzialnymi za dzieła i braćmi Prowincji, zawierzam Tobie, Maryjo, całą naszą franciszkańską wspólnotę: to kim jesteśmy, co tworzymy i czym żyjemy (...)".

Przedstawiciele klasztorów obecni podczas tej uroczystości otrzymali pamiątkowe ikony przedstawiające Maryję Pneumatoforę, którą św. Maksymilian nazywał Oblubienicą Ducha Świętego.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Opętanie to szczególne ujawnienie działania szatana. Na zbliżenie szatana do człowieka musi zezwolić człowiek. Szatan, ojciec kłamstwa, wykorzystuje każdy sposób, by człowieka oderwać od Boga. Dwa przykłady kuszenia szatana w Biblii, to kuszenie Adama i Ewy i kuszenie Pana Jezusa po 40 dniach postu. Szatan, zbuntowany anioł, który powiedział: "Nie będę służył" - pragnie pozbawić człowieka te...
shk15 · 13-05-2010 10:55

Reklamy Google