Ruchy maryjne

22 luty 2009

Młodzieżowy Ruch Rycerstwa Niepokalanej

1 komentarz · 8823 czytań · Drukuj

mrrn.pl - Zasmakuj we wspólnocie!MRRN, czyli Młodzieżowy Ruch Rycerstwa Niepokalanej skupia ludzi młodych, którzy w Rycerstwie Niepokalanej (MI) odkrywają drogę rozwoju swojego życia duchowego. Pragną oni poświęcić swoją młodość w służbie Jezusowi i Maryi.

W ruchu uczestniczy każdy, kto poprzez wypełnienie warunków przynależności do MI stał się członkiem MI i ma 16-30 lat.

Każdy członek MI ma możliwość aktywnego włączenia się w działalność ruchu poprzez:

 

  • tworzenie młodzieżowej grupy parafialnej
  • uczestniczenie w rekolekcjach MI, zjazdach, spotkaniach i innych wydarzeniach (akcjach), organizowanych przez MI dla młodych
  • angażowanie się w posługę animatorską
  • podejmowanie innych inicjatyw, związanych z działalnością MI i MRRN, np.: współpraca z kwartalnikiem "Rycerz Młodych", tworzenie stron internetowych, audycji radiowych, organizowanie koncertów, przedstawień itd.

 

mrrn.pl - Zasmakuj we wspólnocie!Historia

Od początku do MI należeli młodzi ludzie. Od 2002 jesteśmy w Polsce świadkami "narodzin" Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej. Skupia on osoby młode duchem i ciałem, kochające Matkę Bożą i chcące współpracować w ewangelizacji świata i tworzeniu Królestwa Bożego na całej ziemi. Wyzwanie to wielkie, ale możliwe do podjęcia; świadczy o tym rosnąca liczba młodzieżowych wspólnot MI. Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną" - to hasło, które w pełni oddaje cel i pragnienia członków MRRN. Chrystus umarł za wszystkich ludzi, więc wszyscy powinni być zbawieni. Zadaniem Młodzieżowego Ruchu jest pomoc innym w poznaniu i pokochaniu jedynej prawdziwej Miłości.

 

mrrn.pl - Zasmakuj we wspólnocie!Środki

1. Modlitwa osobista i liturgiczna - to pierwsze i podstawowe pole działania. Polecanie Maryi wszystkich spraw i intencji.

2. Podejmowanie wyrzeczenia, postu, umartwienia - wszystko po to, by "zdobyć cały świat"...

3. Czynny udział w akcjach parafialnych - przygotowywanie obstawy liturgicznej, dekoracji, spektaklów teatralnych, adoracje...

4. Organizowanie spotkań formacyjnych - dla siebie i młodzieży w danym środowisku. Bycie widocznym znakiem obecności Bożej. 5. Propagowanie Cudownego Medalika oraz prasy katolickiej i rycerskiej - według myśli założyciela MI - św. Maksymiliana, aby stosować "wszelkie środki byle godziwe".

Strona Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej dostępna jest pod adresem www.mlodzi.rycerstwo.net

Komentarze

25#1 | katarina dnia 28 luty 2009 13:40:41
Z jednej strony mnie bawi, a z drugiej chyba bardziej smuci, reakcja kilkorga moich znajomych: "Rycerstwo Niepokalanej? To tam są też młodzi? Bo u mnie w parafii to grupka starszych osób odmawiających różaniec.."
Ach te stereotypy...:/

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ruchy maryjne

  • Focolari - Dzieło Maryi
    Ruch "Focolari" został zainicjowany przez nauczycielkę Chiarę Lubich (ur. 1920) w 1943 r. w Trydencie. Realizuje testament Jezusa: "Aby wszyscy byli jedno". Wyprasza dar jedności w rodzinach, życiu społecznym, wśród młodych, w parafiach, seminariach, diecezjach, zakonach, angażuje się w dialog ekumeniczny.

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Witam, piszę z ciekawości, dlaczego na terenie województwa śląskiego nie słychać Radia Niepokalanów? Czy nie można na przykład nadawać poprzez nadajniki Radia eM? albo innych katolickich stacji. Jak to wygląda teczhnicznie? AHAWA pozdrawiam Dzień dobry Sprawa nadawania przez nadajniki innych rozgłośni nie jest taka prosta, raczej niemożliwa. Radio Niepokalanów w przypadku zwiększenia ...
AHAWA · 23-06-2011 15:57

Reklamy Google